Almanya'da Bomba Patlatıldı

Almanya'nın Bavyera eyaletinde dün gece bir restoranda patlama meydana geldi. Patlamada bir kişi öldü, 12 kişi de yaralandı.

Almanya'da Bomba Patlatıldı

Almanya'nın Bavyera eyaletinde dün gece bir restoranda patlama meydana geldi. Patlamada bir kişi öldü, 12 kişi de yaralandı.

25 Temmuz 2016 Pazartesi 07:27
Almanya'da Bomba Patlatıldı

Almanya'nın Bavyera eyaletinin Ansbach kentinde dün gece bir restoranda meydana gelen patlamada 12 kişi yaralandı. Patlamada ölen saldırganın 2 yıl önce ülkeye gelen ve iltica başvurusu yapan 27 yaşındaki bir Suriyeli olduğu belirlendi.

Almanya'nın Bavyera Eyaleti İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, Ansbach kentinde bir restoranın önünde yaşanan patlamada, bombanın kasıtlı bir şekilde patlatıldığını düşündüklerini söyledi. Joachim, Ansbach kentinde düzenlenen basın toplantısında, saldırganın 2 bin 500 kişinin eğlendiği müzik festivalini önleme niyeti taşıdığını ancak bunu başaramadığını belirtti. Olayda ölen bir kişinin, bombayı patlatan şahıs olduğuna işaret eden Joachim, "Bombanın kasıtlı bir şekilde patlatıldığını düşünüyoruz." dedi.

Patlamada ölen kişinin 2 yıl önce Almanya'ya gelen ve iltica başvurusu yapan 27 yaşındaki bir Suriyeli olduğunu ifade eden Joachim, bu kişinin iltica talebinin bir yıl önce reddedildiğini açıkladı. Joanchim, saldırganın uzun zamandan beri Ansbach kentinde sınır dışı edilmesinin ertelenmesi kapsamında verilen geçici oturma izni ile Almanya'da kalabildiğini belirterek, olayın terör saldırısı olup olmadığını da araştıracaklarını kaydetti.

'İntihar etmiş olabilir' 

Söz konusu kişinin geçmişte iki kez intihar etmeyi denediğini ve bundan dolayı psikiyatri kliniğinde muayene olduğunu anlatan Joachim, "Bu kişinin intihar etmek mi yoksa başka insanları ölüme götürmek mi istediğini bilmiyoruz. Bunu gelecek günlerde açıklığa kavuşturmamız lazım" diye konuştu.

Şans eseri daha fazla insanın zarar görmediğini dile getiren Joachim, bu olayın arka planını aydınlatmak için ellerinden geleni yapacaklarını bildirdi.

Ansbach Emniyet Müdürü Roman Fertlinger de saldırganın, bileti olmadığı için müzik festivaline gidemediğini ve burada geri çevrildiğini söyledi.

KAYNAK:JINHA

loading...
loading...
Son Güncelleme: 25.07.2016 07:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol