Erdoğan : 15 Temmuz'dan önceki gibi davranamayız

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 15. kuruluş yıldönümü dolayısıyla, parti Genel Merkezi önünde bir etkinlik düzenlendi.

Erdoğan : 15 Temmuz'dan önceki gibi davranamayız

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 15. kuruluş yıldönümü dolayısıyla, parti Genel Merkezi önünde bir etkinlik düzenlendi.

14 Ağustos 2016 Pazar 18:43
Erdoğan : 15 Temmuz'dan önceki gibi davranamayız

Düzenlenen programa, Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım’ın yanısıra 11’nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile çok sayıda eski-yeni AK Parti kurmayı katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, video konferans yoluyla törendekilere seslendi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın konuşmaları özetle şu şekilde:

Erdoğan: Artık 15 Temmuz öncesi gibi davranamayız

15 Temmuz’a kadar AK Parti’ye oy verenlerden aldığınız güçle tüm Türkiye’ye hizmet etmenin çabası içindeydiniz, 15 Temmuzdan sonra ise hangi partiye oy vermiş olursa olsun artık Türk milletinin tamamına karşı kayıtsız şartsız sorumluluğunuz vardır.

“O gecede hep birlikte şu gerçekleri gördük; bu millet varsa biz varız, bu ülke varsa biz varız, bu devlet varsa biz varız, bu bayrak varsa biz varız, bu ezanlar, bu salalar varsa biz varız. İşte bunun için 15 Temmuz’da hepsine birden saldırdılar. Meclise saldırdılar, çünkü milletin temsil makamıydı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne saldırdılar, çünkü devletin temsil makamıydı. Polise saldırdılar, çünkü bayrağın muhafızıydı. Askerimize saldırdılar, Çünkü onlar vatanın koruyucusuydu. Karşılarına ‘Allahu Ekber’ diyerek çıkan insanlara saldırdılar, çünkü ezanın ve salanın çağrısıyla oraya gelmişlerdi.

“Tüm bunlara şahit olduktan sonra artık 15 Temmuz öncesi gibi davranamayız. En başta Cumhurbaşkanı olarak ben davranamam, iktidar partisi olarak, Türkiye’nin son 14 yılının sorumluluğunu üstlenmiş iktidar partisi olarak AK Parti böyle davranamaz.

“Muhalefet partilerinin de aynı anlayışta olduğuna bu süreçte şahit oldum, inanıyorum. Sivil toplum kuruluşlarının, medyanın, meslek örgütlerinin, farklı meşreplerin, ekollerin temsilcisi tüm grupların da aynı anlayışta olduğunu ümit ediyorum.

“AK Parti’nin 15. kuruluş yıldönümü ülkemiz ve milletimizin böyle tarihi bir dönem noktasında gerçekleşiyor. Türkiye’nin 2002 yılı sonundan bu yana gerçekleştirmiş olduğu ekonomik ve demokratik dönüşümünün mimarı olan AK Parti’den yeni dönemde de aynı öncü misyonunu devam ettirmesini bekliyorum.

imc tv 

loading...
loading...
Son Güncelleme: 14.08.2016 18:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol