Erdoğan: 3 ay olağanüstü hal ilan edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MGK kararlarına dair açıklama yaptı. Erdoğan, 3 ay süreyle OHAL ilan edildiğini açıkladı.

Erdoğan: 3 ay olağanüstü hal ilan edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MGK kararlarına dair açıklama yaptı. Erdoğan, 3 ay süreyle OHAL ilan edildiğini açıkladı.

21 Temmuz 2016 Perşembe 05:04
Erdoğan: 3 ay olağanüstü hal ilan edildi

Milli Güvenlik Kurulu ve Bakanlar Kurulu toplantılarının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, olağanüstü hal kararı alındığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada, “Anayasanın 120. maddesi uyarınca 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edildiğini” duyurdu.

Erdoğan’ın, OHAL kararına dair yaptığı açıklama şu şekilde:

“Bugün önce MGK’yı topladık ardından Bakanlar Kuruluu toplantısını gerçekleştirdik. MGK sonrasında ülkemizde Anayasamızın uyarınca OHAL ilan edilmesi hükümete tavsiye etme kararı aldık. Türkiye’de 3 ay süreyle OHAL ilan edilmesini kararlaştırdık.

“Bu uygulama özgürlüklere ve hukuka karşı değildir. Darbe girişimi kimlerin hukuk devletinin yanında olduğunu kimlerin darbecilerin yanında olduğunu gösterdi.

“Ülkemizin yaşadığı tehditle mukayese edilemeyecek küçük ölçekteki olaylara karşı bu kararları alan Avrupa’nın bu kararı eleştirme hakkı yoktur.

“OHAL oldu diye valiler devreden çıkmayacak. Valilerimizin yetkileri, iradeleri bu süreç içerisinde daha da artacak. Silahlı kuvvetlerimiz valilerimizin emrinde bu süreci sürdürecek. Silahlı Kuvvetler hükümetin emrindedir.

“Bu milletin seçtiği Cumhurbaşkanı olarak bizler de Silahlı Kuvvetler içerisindeki bu virüsleri temizleyeceğiz. Kararlı bir şekilde bu da devam edecek. Bunu inşallah temizleyeceğiz ki milletimiz huzur bulsun.”

 

 

Erdoğan, şunları söyledi:

Türkiye gerçeklerini yansıtmıyor. Farklı bazı adımlar atmaya da yönelirler. Bu süreçte Türkiye, ekonomideki reformalarını kesintisiz sürdürürecektir. Piyasa da likidite sıkıntısı söz konusu değil. Mali disiplinden asla taviz vermeyiz. Bakanlar Kurulu toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum.”

yuksekova haber 

loading...
loading...
Son Güncelleme: 21.07.2016 07:15
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol