Erdoğan: PKK eylemlerinin arkasında FETÖ var

Erdoğan , FETÖ'nün 15 Temmuz'da başarılı olamaması nedeniyle nöbeti diğerlerinin devraldığını söyleyen Erdoğan, 'FETÖ ile DAİŞ arasında hiçbir fark olmadığının bu saldırılarla bir kez daha ortaya çıktığını' kaydetti. rn

Erdoğan: PKK eylemlerinin arkasında FETÖ var

Erdoğan , FETÖ'nün 15 Temmuz'da başarılı olamaması nedeniyle nöbeti diğerlerinin devraldığını söyleyen Erdoğan, 'FETÖ ile DAİŞ arasında hiçbir fark olmadığının bu saldırılarla bir kez daha ortaya çıktığını' kaydetti. rn

19 Ağustos 2016 Cuma 12:17
Erdoğan: PKK eylemlerinin arkasında FETÖ var

ABD'ye 'stratejik ortak' hatırlatması 

Fethullah Gülen'in iadesini yaklaşık bir yıl önce bizzat ABD Başkanı Barack Obama'dan istediğini belirten Erdoğan, stratejik ortak olarak Türkiye'nin geçmişte ABD'nin iadesini istediği teröristleri belge talep etmeden verdiklerini belirterek, "Şimdi biz de sizden bir teröristi istiyoruz… Bırakın da biz yargılayalım. Bunu bu kadar uzatmanızın anlamı yok. Bakın ülkemizdeki gelişmeler bu noktada çok daha farklı istikamete gidiyor. Bir stratejik ortak işi zorlaştırmamalı, kolaylaştırmalı" dedi.

Suriye'de ve Irak'ta Türkiye'nin bekasını tehdit edecek gelişmeleri oldubittiye getirmek isteyenler olduğunu söyleyen Erdoğan, "Biz her şeyin farkındayız. Verilen taahhütlerin yerine getirilip getirilmediğini takip ediyoruz. Bu devlet bir çadır devleti değildir. Türkiye düzenli ordu tecrübesine sahip bir ülkedir. Bu tür eylemler daha güçlü güvenlik yapısını inşa etme sürecini hızlandıracaktır. Türkiye terör örgütleriyle mücadele noktasında, köklü bir yeniden yapılanma sürecindedir. Bir musibet, bin nasihatten evladır. İstihbarat zafiyeti, teknolojinin daha etkin kullanımı gibi aksaklıkları ortadan kaldıracağımıza inanıyorum" diye konuştu. 

Batı'ya ve İslam dünyasına eleştiri

Suriye'nin kuzeyindeki YPG saldırılarının tehdit oluşturduğunu belirten Erdoğan, "Batı bizi anlamamıştır, anlamıyor, anlamayacak. Bunun farkındayız. Dürüst davranmıyorlar. Biz askeri operasyonlar ve adli çalışmaları kesintisiz devam ettireceğiz" dedi.

Batılı devletlerin 15 Temmuz sonrasındaki tavrını da eleştiren Erdoğan, "Dedikleri ne? 'Geçmiş olsun, üzgünüz' filan. Arkasından 'Ama birçok asker, memur görevinden alınıyor, bunu anlamakta biraz zorlanıyoruz, endişelerimiz var'. Bunlara ne diyeceksin? Biz de onlara şunu söylüyoruz: 'Siz işinize bakın, biz işimizi biliyoruz… Fakat bütün bunlar olurken İslam dünyasının da birkaç samimi dostu bir kenara koyarsak, önemli kısmının aynı tavır içinde olmasını anlayabilmemiz mümkün değildir. Kimin hangi hesaplar içinde olduğunu da biliyoruz" diye konuştu. 

 

Yerel mahkeme hayır diyor. Anayasa Mahkemesi'ne gidiyorlar, onlar da hayır diyorlar. Fakat iki yıl önce terör örgütü olarak kabul ettikleri PKK'nın liderlerini video konferansla Almanya'da konuşturuyorlar. 4 bin dosya verdim. Akıbeti ne oldu dedim, 500 tane daha geldi dedi. Yargı çalışıyor, bağımsız dedi. İşlerine geldiği zaman iki saatte karar veriyorlar. Burada 3-4 senedir karar veremiyorlar. İsteseniz de istemeseniz de biz doğruyu söylemeye devam edeceğiz.

Nerina azad 

loading...
loading...
Son Güncelleme: 19.08.2016 12:17
Anahtar Kelimeler:
PkkErdoğanAnfDİHAFetö
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol