KDP'den Demirtaş ziyareti yorumu: Kürt düşmanlarına en büyük cevabı verdik

Güney Kürdistan'da bir dizi görüşmelerde bulunan HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş bugün Kürdistan Demokrat Partisini(KDP) ziyaret etti. Kürdistan Demokrat Partisi Sözcüsü Fazıl Mirani ise bu ziyaret ile Kürt düşmanlarına en büyük cevabı vermiş olduklarını söyledi.

KDP'den Demirtaş ziyareti yorumu: Kürt düşmanlarına en büyük cevabı verdik

Ziayretinde KDP Parti Sözcüsü Fazıl Mirani tarafından kapıda karşılanan Selahattin Demirtaş samimi ve dostane bir ortamda ağırlandı. Yoğun ilgi ve misafirperverliği için kardeş Kürt partisi KDP'ye teşekkürlerini ileten Demirtaş, Kürdistani partiler arasındaki işbirliği ve birliğe değindi. Dün Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud BARZANİ ile görüşen Selahattin Demirtaş bugünde hükümet partisi olan KDP merkezinde partiler arası kardeşlik ve milli birlik konularını görüştü.

Selahattin Demirtaş'ın ziyaretiyle çok mutlu olduklarını ve Demirtaş'a 'kardeşim' diye hitap eden KDP"li yetkili bu ziyaretin Kürtler arası kardeşlik ve Milli birlik için tarihi bir görüşme olduğunu belirten KDP Parti Sözcüsü Fazıl Mirani, ikili işbirliği ve yakın çalışma konularında daha çok gayret edileceğini belirtti. HDP ile soydaşlık ve kardeşlikten öte çok ortak yönlerinin bulunduğunu belirtti ve bunları daha fazla koordine etmenin gerekliliğine vurgu yaptı. Kürdistan Demokrat Partisi Sözcüsü Fazıl Mirani bu ziyaret ile Kürt düşmanlarına en büyük cevabı vermiş olduklarını söyledi.Selahattin Demirtaş' da KDP ile iyi bir ilişki ve ittifak cephesi kurmak istediklerini bildirdi. Kürt miletinin ve Kürt partilerinin omuz omuza durması gerektiğini ve KDP'ye 'kardeş Parti' gözüyle baktıklarını ifade etti. Görüşme karşılıklı sıcak ve samimi ifadelerle sona erdi.

 

Zernews 

anf diha fazil mirani demirtaş kürt ulusal düşmanları
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TSK Minbic’in batısını bombalıyor
TSK Minbic’in batısını bombalıyor
 Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Erdoğan'ı Atatürk'e benzetti
Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Erdoğan'ı Atatürk'e benzetti