....

Esad, “ABD Suriye askerlerini kasıtlı vurdu

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Suriye’nin Deyr Ez Zor kentindeki askeri noktaya ABD öncülüğündeki koalisyon uçaklarıyla düzenlenen saldırıyı değerlendirdi.Esad, “ABD’nin Suriye askerlerini vurması kasıtlıydı, bombardıman en az 1 saat sürdü” dedi.

Esad, “ABD  Suriye askerlerini kasıtlı vurdu

 

Suriye’nin başkenti Şam’da Associated Press’e (AP) konuşan Suriye Devlet Başkanı Esad, yeni bir ateşkes girişimi hakkındaki düşüncelerini şöyle açıkladı:

"Tüm operasyonlarımızı durdurmaya kararlı olduğumuzu duyurduk, ya da sizin dediğiniz gibi ateşkes, ama bu Suriye ya da Rusya ile ilgili değil."Bu ABD, IŞİD ile El Kaide bağlantılı örgütler, Türkiye ve Suudi Arabistan’la ilgili. Kamuya kararlı olmadıklarını açıkladılar."Ayrıca bu operasyonların durdurulması için başlatılan ilk girişim değil. İlk girişim geçen şubat ayında yapıldı ve bence ABD yüzünden başarısız oldu. ABD’nin Suriye’deki şiddetin sonlandırılmasıyla gerçekten ilgilemediğine inanıyorum.”"Eğer El Nusra ya da IŞİD’e saldırırlarsa Suriye’deki duruma ilişkin bir kozu kaybedeceklerine inanıyorlar. Bu nedenle de ABD’nin Suriye’deki teröristlerle savaşmak için Rusya’ya katılacağına inanmıyorum”

 

"Bu, bir uçağın bir kereliğine yaptığı bir kaza değil. Dört uçak Suriye askerlerinin mevzilerini neredeyse bir saat ya da bir saatten daha uzun bir süre bombaladı. Bir hatayı bir saatten uzun süre yapmazsınız. Bu birincisi."İkincisi de belirli bir yeri saldırmadılar, çok sayıda tepeden oluşan kocaman bir yere saldırdılar ve yakınlarında teröristler yoktu.Bununla birlikte Amerika’nın hava saldırısından hemen sonra IŞİD militanları da saldırdı."Amerika’nın o noktaya saldıracağını nasıl bilebilirler? Bu nedenle de saldırı, iddia ettikleri gibi yanlışlıkla değil, kesinlikle kastiydi.

 

Sputnik 

anf diha esed abd euriye ordusunu kasıtlı vurdu
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da patlama! 1 kişi hayatını kaybetti
İstanbul'da patlama! 1 kişi hayatını kaybetti
Binali Yıldırım - Putin görüşmesinin detayları belirtildi
Binali Yıldırım - Putin görüşmesinin detayları belirtildi