Bakan Soylu: Korucuların statüsü değişecek, ağır silah verilecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçici köy korucularının statüsünün değişeceğini, ve koruculara da ağır silah ve teçhizat verilecek.

Bakan Soylu: Korucuların statüsü değişecek, ağır silah verilecek

AmedToday - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçici köy korucularının statüsünün değişeceğini, ve koruculara da ağır silah ve teçhizat verilecek.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önceki gün 22 ilden Ankara’ya gelen 37 köy korucubaşı ile bir araya geldi.

Sabah’ta yer alan habere göre, toplantıda, korucuların askerle birlikte kırsalda organize hareket edecekleri özel tim kurulması için çalışmaların başlanacağı belirtildi.

Haberin içeriğine göre, Bakan Süleyman Soylu başkanlığında Gölbaşı Vilayetler Evi’nde gerçekleştirilen toplantıda Bakanlığın şu düzenlemeleri yapacağı ifade edildi:

Bakanlık bünyesinde kurulan ‘Köy Korucuları Daire Başkanlığı’, köy korucularının sorunlarına çözüm üretecek.

Yıllardır ismi ve statüsü tartışma konusu olan köy korucuları, yeni statü kazanarak isimlerindeki ‘geçici’ ve ‘köy’ ibareleri kaldırılacak. ‘Kalıcı korucu’ olacaklar.

koruculardan oluşan özel bir ‘tim’ oluşturulması için çalışmalar başlayacak. Bu timde asker ile korucular birlikte çalışacak.

Koruculara da ağır silah ve teçhizat verilecek.

Toplantıda korucu başlarının, 'Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne de kayyum atansın', 'örgütlerle bağlantısı bulunup görevden alınan öğretmenler geri göreve başlatılmasın' gibi talepleri de olduğu ifade edildi.   ANF

korucular kör korucuları anf anf haber anf haberleri fırat haber ajansı nerinaazad zernews
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TSK Minbic’in batısını bombalıyor
TSK Minbic’in batısını bombalıyor
 Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Erdoğan'ı Atatürk'e benzetti
Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Erdoğan'ı Atatürk'e benzetti