....

Erdoğan'dan Demritaş-Barzani buluşmasına ilginç yorum

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Demirtaş'ın Kürdistan Bölgesi ziyareti'ne ilişkin yaptığı açıklamada, "Bunun değerlendirmesini şimdi yapmayalım. Yakın zamanda bizim arkadaşlarımız da Kuzey Irak’a bir heyet gönderecek ve Barzani’yle görüşmeleri olacak. Bizim yaptığımız çalışmalar ile onların çalışmalarını yerinde değerlendirecekler” diye konuştu.

Erdoğan'dan Demritaş-Barzani  buluşmasına ilginç yorum

 

Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan, ABD’de katıldığı BM Genel Kurulu’nun ardından Türkiye dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, Önümüzdeki günlerde bir heyetin Kürdistan Bölgesi'ne gönderileceğini söyledi.
 Türkiye’ye dönüş yolunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, "Selahattin Demirtaş’ın KBY ziyaretine ne diyorsunuz?” sorusu üzerine, “Bunun değerlendirmesini şimdi yapmayalım. Yakın zamanda bizim arkadaşlarımız da Kuzey Irak’a bir heyet gönderecekler. Barzani’yle görüşmeleri olacak. Bizim yaptığımız çalışmalar ile onların çalışmalarını yerinde değerlendirecekler" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş başkanlığındaki HDP Heyeti’nin Kürdistan Bölgesi ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, “Kendilerince, dışlanmışlıklarını azaltma gayretleri var. Ama artık o mümkün değil. Kamuoyu araştırmaları da ne durumda olduklarını açık net ortaya koyuyor” ifadelerini kullandı.

 

Zernews 

anf diha demirtaş barzani erdoğan değerlendime ziyaret
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Binali Yıldırım - Putin görüşmesinin detayları belirtildi
Binali Yıldırım - Putin görüşmesinin detayları belirtildi
Dersim’de polis noktasında patlama
Dersim’de polis noktasında patlama