....

Demirtaş: Kürt Peşmergeler ve YPG savaşçıları kahramanca mücadele ediyor

Güney Kürdistan`daki(Irak) ziyaretinin ardından çıktığı Avrupa turu kapsamında Brüksel ve Berlin`de temaslarda bulunan HDP eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, IŞİD`e karşı kahramanca savaşan Kürt güçlerinin Dünya ülkelerinden yeterince destek göremediğini belirtti.

Demirtaş: Kürt Peşmergeler ve  YPG savaşçıları kahramanca mücadele ediyor

Kürt Peşmergelerin ve YPG savaşçılarının kahramanca mücadele verdiğini söyleyen Demirtaş, yabancı ülkelerin kahramanca savaşan bu Kürt güçlerine yeterince yardım etmemesini eleştirdi. Rudaw TV`ye konuşan Selahattin Demirtaş Avrupa ziyaretlerini değerlendirdi, Batı ülkelerin ağır bir mücadele veren Kürt milletine daha çok siyasi, insani ve askeri destek vermesi gerektiğini parti olarak görüşmelerde dile getirdiklerini belirtti.

Avrupa´da üstdüzey kişiler ile önemli görüşmeler yaptıklarını bildiren Selahattin Demirtaş, "Görüşmelerimizde iki temel konu var. Bunlardan biri Türkiye`deki Kürt Sorunu, diğeri ise Güney ve Batı Kürdistan parçalarındaki gelişmelerdir" dedi. Devamında Avrupa Birliği`nin çözüm için Türkiye`ye baskı yapmasını isteyen Demirtaş, "Türkiye AB üyeliğine aday bir ülke, burada Türkiye`ye sorumluluklarını hatırlatmalarını istedik diye konuştu.

 

Zernews 

anf anf haber selahatin demirtaş peşmerge ypg kahramanca savaşıyor
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HDP'ye  'cuma namazı' davası açıldı
HDP'ye 'cuma namazı' davası açıldı
Selahattin Demirtaş ilk defa çocuklarıyla görüştü
Selahattin Demirtaş ilk defa çocuklarıyla görüştü