ABD ile Rusya arasında ipler geriliyor

Sputnik'in haberine göre, Konaşenkov, "ABD tarafıyla diyaloğu devam ettirmeye ve Suriye'deki teröristlerle mücadele için ortak eylemlere tamamen hazırız. Fakat askerlerimize ve Rus vatandaşlarına yönelik tehdit imaları bu diyalogdan dışlanmalı" dedi.

ABD ile Rusya arasında ipler geriliyor

Konaşenkov, "Rus vatandaşlarının güvenliğini sağlamak konusunda her nerede olursa olsunlar pazarlık olmayacak. Zira bu bizim en önemli ve koşulsuz önceliğimiz" diye ekledi. 

Konaşenkov, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby'nin, Suriye'deki çatışmaların devam etmesi halinde 'terörist grupların Rus kentlerine saldıracağı ve Rusya'nın askerlerinin cesetlerini eve çuvallarla götüreceğini, kaynaklarını, belki de uçaklarını kaybedeceği' şeklindeki açıklamasına da yanıt verdi. Konaşenkov "Kirby'nin lafları, Suriye'deki muhaliflerin ABD tarafından kontrol edilen teröristler olduğunun açık bir itirafıdır" ifadelerini de kullandı.

Ayrıca Konaşenkov emekli bir amiral olan Kirby'ye gönderme yaparak "Amiral ceketini takım elbiseyle değiştirince askerlik onurunu unutmamak gerek" ifadelerini kullandı.

 

Nerina azad 

anf anf haber nerina azad rusya abd ipler geriliyor konaşenkov john kirby
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TSK Minbic’in batısını bombalıyor
TSK Minbic’in batısını bombalıyor
 Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Erdoğan'ı Atatürk'e benzetti
Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Erdoğan'ı Atatürk'e benzetti