İçinde 'Kürdistan' geçen parti tabelası indirildi

Geçen yaz resmi olarak kuruluşunu ilan ederek siyasi faaliyetlerine başlayan Kürdistan Sosyalist Partisi(PSK)'nin Manisa Teşkilatına astıkları tabela Manisa Valiliği tarafından 'şehir güvenliği' gerekçe gösterilerek indirildi.

İçinde 'Kürdistan' geçen parti tabelası indirildi

30 Mayıs resmi kuruluş bildirimini yaparak resmen parti sıfatı kazanan Partiya Sosyalist a Kurdistan(PSK)-Kürdistan Sosyalist Partisi`nin Manisa`da açmış olduğu il bürosuna Kürtçe ve içinde Kürdistan ibaresi bulunan tabelasını asmıştı. Tabela Manisa`daki bazı ırkçı grupları rahatsız etmiş ve sosyal medya hesaplarında tepkisel paylaşımlar yapmışlardı. Bunun ardından Manisa Valiliği çıkardığı karar ile şehir güvenliği gerekçesiyle tabelayı kaldırttı.
Konu ile ilgili Rudaw TV`ye konuk olan Kürdistan Sosyalist Partisi(PSK) Genel Başkan Yardımcısı Bayram Bozyel. "Bu karar ırkçı ve faşist odaklar ile valilik tarafından alınmış bir karardır" dedi. Tabelalarını indiren Manisa Valiliği`ni mahkemeye verdiklerini bildiren Bozyel, konu ile ilgili İçişlerine Bakanlığını da uyardıklarını söyledi.

 

Zernews

anf diha imc psk manisa kurdistan tabela indirildi
loading...
loading...
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD: Türkiye ve Irak anlaştı
ABD: Türkiye ve Irak anlaştı
PKK Kerkük'teki çatışmalarda  yerini aldı
PKK Kerkük'teki çatışmalarda yerini aldı