' Irak ileri geri konuşmasın, Türk askeri Başika'da kalacak'

Başbakan Binali Yıldırım, Irak parlamentosunun TSK'nın Beşika'daki varlığını sonlandırmasını ve kampı boşaltması yönündeki taleplerine cevap verdi.

' Irak ileri geri konuşmasın, Türk askeri Başika'da kalacak'

Başbakan Binali Yıldırım, Irak'la Türkiye arasında krize dönen Türkiye askerinin Başika'daki varlığına ilişkin olarak, "Irak hükümeti ne söylerse söylesin, bölgedeki DEAŞ ile mücadele için bölge yapısının zorla değiştirilmemesi için Türk varlığı orada kalmaya devam edecektir" dedi.
Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından bazı satır başları şu şekilde:

Bu operasyonun yaklaştığı bugünlerde Irak hükümetinden anlaşılmaz bir tepki geldiğini görüyoruz. 63 ülkeden askeri unsur var Yeni Zelanda'dan bile var. Şimdi Türkiye ile 350 km'den fazla hududu olan, 30-35 senedir ülkemizin başını ağrıtan PKK terör örgütünün barındığı Irak'ta bugüne kadar hiçbir tedbir alınmazken ve 63 ülkeden burada terörle mücadele adı altında askeri unsurlar bulunurken bunları bir kenara bırakıp Türkiye'nin buradaki varlığına takılması abesle iştigaldir. 

Bunun hiçbir şekilde iyi niyetle izahı yoktur. Irak hükümeti ne söylerse söylesin, bölgedeki DEAŞ ile mücadele için bölge yapısının zorla değiştirilmemesi için Türk varlığı orada kalmaya devam edecektir.

 

Zernews

 

anf diha imc binali yıldırım beşika türk askeri ırak kaşlacak
loading...
loading...
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'' Mınbiç'e müdahale ABD'yi karşına almak demek''
'' Mınbiç'e müdahale ABD'yi karşına almak demek''
Demirtaş : Sokağa çıkacağız
Demirtaş : Sokağa çıkacağız