Külter'in annesi: Halkın tepkisi olmasa oğlumu göremeyecektim

Şırnak’ta 27 Mayıs’ta gözaltına alındıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamayan DBP Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter aylar sonra Irak'ın Kerkük kentinde yaptığı açıklamayla ortaya çıktı.Külter'in annesi, aylar sonra oğlunun yaşadığını TV'den duyduğu anı "Sevinçten bayılmak üzereydim, kendimi tutamadım ağladım" sözleriyle anlattı.

Külter'in annesi: Halkın tepkisi olmasa oğlumu göremeyecektim

 

"Bütün kurumlar, halk ve anneler Hurşit'in akıbeti için çok emek verdiler" ifadelerini kullanan anne Külter, oğluna kavuşmayı annelerin mücadelesine borçlu olduğunu söyledi.

'HALKIN TEPKİSİ OLMASA OĞLUMU GÖREMEYECEKTİM

Hurşit Külter için mücadele eden herkese çok teşekkür eden Anne Külter’in açıklamaları şöyle:

"Eğer halkın tepkisi ve duyarlılığı olmasaydı belki bir daha oğlumu göremeyecektim. Tek temennim tüm çocukları kayıp annelerin de bir gün bu şekilde sevinmeleridir. Bütün kayıp ailelerinin bir an önce kavuşmasını istiyorum. Onlar bulunana dek biz onların yolunda olacağız, akıbetlerini sormaktan geri adım atmayacağız."

"Hurşit'i bulabildik, umarım bir gün bütün kayıpları da bu şekilde buluruz. Hiçbir zaman kayıpları aramaktan geri durmayacağız. Oğlumu bulmuş olsak da halen içimiz rahat değil. Oğlumuzu bulduk, sevindik, fakat asıl sevinç tüm kayıpların bulunduğu anda yaşayacağız"

'YENİDEN DOĞMUŞ GİBİYİZ' 

Külter'in abisi Cihat Külter ise, Hürşit Külter'in yaşadığını öğrendikten sonra ailecek yeniden doğmuş gibi olduklarını dile getirdi.

Külter, "Bu süreçte tek amacımız Hurşit'ten bir haber almaktı. Şırnak’taki yasak nedeniyle elimizden bir şey gelmiyordu ve gün geçtikçe umutlarımız tükeniyordu. Ama şimdi çok mutluyuz. Bu süreçte başta Cumartesi Anneleri olmak üzere bütün halkımıza verdikleri büyük destekten dolayı teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

'CUMARTESİ ANNELERİ’NE MİNNETTARIZ' 

Hurşit Külter'in abisi Kamil Külter de, "Bu süreçte kardeşimizin akıbeti için çok mücadele verildi. Bu mücadelenin başını da Cumartesi Anneleri çekti. Bugün ortaya çıkan sonuç elbette bu mücadele sayesinde oldu ve biz mücadele veren herkese minnettarız" dedi.

 

Diha

anf diha imc anne külter halkın tepkisi olmasa oğlumu göremeyecektim
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TSK Minbic’in batısını bombalıyor
TSK Minbic’in batısını bombalıyor
 Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Erdoğan'ı Atatürk'e benzetti
Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Erdoğan'ı Atatürk'e benzetti