Demirtaş'a hakaret eden AKP'li Kocabıyık Meclis'te protesto edildi

TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nun bugün gerçekleşen toplantısında, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a Twitter hesabı üzerinden hakaret eden ve hedef gösteren komisyon üyesi, AKP İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar tarafından protesto edildi.

Demirtaş'a hakaret eden AKP'li Kocabıyık Meclis'te protesto edildi

Kocabıyık, “Demirtaş iti yargı kararına rağmen serbestçe geziyor. Onlarca şehit veriyoruz. Bu vatan haininin peşine düşecek bir savcısı yok mu ülkenin?” demişti.Yaşanan tartışmalar üzerine komisyon toplantısına ara verirken, komisyon üyesi Sancar yaşananları şöyle anlattı:

“Toplantı başladıktan sonra, Hüseyin Kocabıyık’ın, kendisinin Fethullah Gülen Grubu'na üye olduğu yönündeki iddiaları bulandırmak için Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş’a yönelik terbiyesizce bir tweet attığını belirttim. Bunu yapmaktaki amacının kendisini aklamak ve ne kadar “kahraman” olduğunu göstermek olduğunu söyledim. Özür dilemesini istedim. Özür dilemediği gibi üslubunu savundu. Bunun üzerine hakaretini aynen kendisine iade ettim.Yine ayrıca Hüseyin Kocabıyık’ın Gülen cemaatine üye olduğuna yönelik iddialara yanıt vermesini belirttim. Sert tartışmalar devam edince komisyon başkanı ara verdi.”

Demokrat haber 

loading...
loading...
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HDP'lilerin gözaltına alınmasına  davullu kutlama
HDP'lilerin gözaltına alınmasına davullu kutlama
Hawking: Düşünen makineler medeniyetimizin sonunu getirebilir
Hawking: Düşünen makineler medeniyetimizin sonunu getirebilir