HDP Batman Milletvekili Aslan’ın evi basıldı

Dokunulmazlıkların kaldırılmasından sonra Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan’ın evine giden polisler, “ifadesi var” diyerek milletvekilinin nerede olduğunu sordu.

HDP Batman Milletvekili Aslan’ın evi basıldı

DİHA'nın haberine göre; Midyat’daki ikametgahına saat 15.00 sularında giden polislerin bu girişimi sonrası aile bireyleri Aslan’ın evde olmadığını söylemelerine rağmen polisler ısrarla Aslan’ın nerede olduğunu öğrenmek istedi. Aldıkları bu yanıtla tatmin olmayan polisler bu kez “Peki Ankara’da mı yoksa Batman’da mı?” diye sordu.Polisler, aile bireylerinin “neden dolayı ifadesi var” sorusuna yanıt vermeden, evden ayrıldığı öğrenildi.Aslan’ın hakkında 7 farklı fezlekesi bulunuyordu. Polislerin Aslan'ın evine gitmesi, dokunulmazlıkların kaldırılmasından sonra işleyen sürecin bir parçası olarak değerlendirilirken, aynı zamanda olası bir operasyonun sinyali olarak görülüyor.  

HDP'Lİ ASLAN'DAN AÇIKLAMA

HDP Milletvekili Mehmet Ali Aslan, polis baskınına ilişkin Twitter'dan açıklama yaptı:"Bu akşamüstü evde olmadığım bir sırada polis olduğunu söyleyen iki sivil kişi beni aile halkımdan sorup, ifadesi var, ne zaman döner demişler."

 

DİHA 

anf iha mehmet aslan ev basknı
loading...
loading...
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HDP'liilerin gözaltına alınmasına  davullu kutlama
HDP'liilerin gözaltına alınmasına davullu kutlama
Hawking: Düşünen makineler medeniyetimizin sonunu getirebilir
Hawking: Düşünen makineler medeniyetimizin sonunu getirebilir