Flaş iddia : Putin YPG'yi sattı mı?

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki görüşmede, PYD/YPG’nin Rojava ve Suriye’deki varlığının temel pazarlık konusu olduğu ileri sürüldü.

Flaş iddia : Putin YPG'yi sattı mı?

 

Basnews'in haberine göre Erdoğan ve Putin’in İstanbul'daki görüşmesinde temel gündem maddesinin PYD/YPG’nin Rojava ve Suriye’deki varlığı olduğu kaydedildi.Adının açıklanmasını istemeyen özel bir kaynağın BasNews’e aktardığına göre; Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya Devlet Başkanı Putin’den, PYD’nin Moskova’daki bürosunu kapatmasını, Rusya’nın PKK’ye giden askeri yardımları engellemesini ve YPG’yi desteklememesini talep etti.
 
Rusya Kürdlere verdiği desteği çekiyor mu?
 
Söz konusu kaynak; Putin’in, Erdoğan’a PYD’nin Moskova’daki bürosunu kapatacağına ve PKK’ye giden desteği engelleyeceğine dair söz verdiğini kaydetti. Putin’in de bunun karşılığında Erdoğan’dan, Rusya'nın Halep'teki hegemonyasını artırmasına Türkiye'nin itiraz etmemesi ve Türkiye'nin Halep’teki muhaliflere destek olmayacağı konusunda garanti aldığı belirtiliyor.Türkiye ve Rusya arasında PYD/YPG’nin kapalı kapılar arkasında pazarlık konusu yapılması, Rusya’nın Kürdlere verdiği desteği çekeceği anlamına geldiği belirtiliyor.
 
Basnews 

anf diha putin kürtleri sattı
loading...
loading...
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dersim'de açıklama, toplantı ve gösteriler yasak!
Dersim'de açıklama, toplantı ve gösteriler yasak!
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde 3 gözaltı daha
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde 3 gözaltı daha