Hasta tutsak Sibel Çapraz: Ergin'i o cehennemden kurtarın

Bir süre İzmir Menemen R Tipi Cezaevi'nde tutulduktan sonra Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'ne getirilen hasta tutsak Sibel Çapraz, "Aklım Ergin Aktaş'ta... O'nu da o cehennemden kurtarın .Orası rehabilitasyon merkezi değil, işkence yeridir" dedi.

Hasta tutsak Sibel Çapraz: Ergin'i o cehennemden kurtarın

Tedavi gerekçesiyle götürüldüğü İzmir Menemen R Tipi Cezaevi'nde durumu ağırlaşan ve tepkiler üzerine yeniden Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'ne getirilen ağır haska tutsak Sibel Çapraz, Ergin Aktaş'ın durumuna dikkat çekti.

Dün ailesi ile kapalı görüş gerçekleştiren Sibel Çapraz, "Aklım Ergin Aktaş'ta... O'nu da o cehennemden kurtarın .Orası rehabilitasyon merkezi değil, işkence yeridir. İnsanların aklını kaçırma yeri, işkence, tecrit yeri" dedi.

İki kolu olmayan Ergin Aktaş'ın sağlık durumu kötüye giderken, Aktaş sağlık hizmetlerine erişiminin engellenmesini protesto etmek için bir süre açlık grevi yapmıştı.

Sibel Çapraz görüşmede kendi durumu hakkında da bilgi verdi. 10 Ekim Pazartesi akşamı uçakla İzmir'den İstanbul'a getirildiğini hatırlatan Sibel Çapraz, "Bir haftadır buradayım ancak bağırsağımın pansumanı için pamuk, sargı bezi, kolostomi torbamın ağzını açmak için makas yok. Sözünü ettiğim mazemeleri alamıyorum. Sağ kolumu kullanamadığım için sol elimle yazıyorum. Bunun için ince kalemlerim vardı. Ancak buradaki cezaevi yönetimi el koymuş, vermiyor."

Sibel Çapraz, TİHV Başkanı Şebnem Fincan Korurcu'ya gönderdiği mektuba ise "cezaevi yönetiminin uygumalarını eleştirdiği" için el konulduğunu söyledi.

NE OLMUŞTU?

Hakkari İl Genel Meclisi Üyesi olan Sibel Çapraz, Yüksekova'da zırhlı araçtan açılan ateş ile 27 Kasım 2015 tarihinde ağır yaralanmıştı. Çapraz, tedavisi yapılmadan "örgüt üyesi olduğu" iddiasıyla tutuklanmıştı.

Sağlık durumu kötüye giden Çapraz, Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nden Menemen R Tipi Cezaevi'ne sevk edilmişti. Ancak tepkiler üzerine 4 ay sonra Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'ne getirildi.

anf yüksekova hasta tutuklulular van bakırköy sibel çarpaz diha imc
loading...
loading...
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TSK Mergesor'u bombaladı:Ölüler var
TSK Mergesor'u bombaladı:Ölüler var
Evleri yıkılan Şırnak'lıların çadırları da yıkılıyor
Evleri yıkılan Şırnak'lıların çadırları da yıkılıyor