....

Demirtaş ve Yüksekdağ’dan tutuklu gazeteci ve yazarlara mektup

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, cezaevlerinde bulunan gazeteci ve yazarlara mektup yazarak, dayanışma duygularını iletti.

Demirtaş ve Yüksekdağ’dan tutuklu gazeteci ve yazarlara mektup

AmedToday - Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, tutuklu bulunan gazeteci ve yazarlarla dayanışmak amacıyla mektuplar kaleme aldı.

Yüksekdağ ve Demirtaş, cezaevlerinde bulunan gazeteci ve yazarlardan Ahmet Altan, Aslı Erdoğan, İnan Kızılkaya, Mehmet Altan, Murat Aksoy, Nazlı Ilıcak, Özgür Amed, Şahin Alpay ve Zana Kaya'ya mektup yazdı.

Eş genel başkanlar mektuplarında basın özgürlüğü ve halkın haber alma hakkı için çalışmanın bitmeyen bir mücadele olduğunu ve zor zamanlarda dik durmanın onurlu bir davranış olduğunun altını çizerek dayanışma duygularını iletti. 

Sözkonusu isimlere cezaevinden en kısa zamanda çıkmaları dileklerinde bulunan eş genel başkanlar, buna dönük hukuki sürecin de takipçisi olduklarını vurguladı.

anf anf haber anf haberlari anf türkçe fırat haber ajansı nerinaazad imc demirtaş yüksekdağ anf anf haber anha diha rudaw gazeteci yazar
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mavi Marmara davası  düşürülüyor
Mavi Marmara davası düşürülüyor
Rusya ABD'yi uyardı
Rusya ABD'yi uyardı