Yıldırım'dan gözaltı açıklaması : Mahkeme soncuna kadar kayyum ataması yok

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'da cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldırım, Kılıçdaroğlu'nun 'AKP içinde Byloock kullanan vekiller var' açıklamasına işilkin, "Elinde böyle bir şey varssa belgelerini bize versin, biz de gerekeni yapalım. Kemal Bey'den beklenen varsa böyle bilgileri bizimle patylaşması. Böyle bir şeyi biliyor da bizi bilgilendirmiyorsa görevini yapmıyor demektir. Kemal Bey ile zaman zaman görüşüyoruz. Tespitleri oluyor, bize söylüyor araştırıyoruz. Elinde varsa bir bilgi bizle paylaşması gerekir" dedi.

Yıldırım'dan  gözaltı açıklaması : Mahkeme soncuna kadar kayyum  ataması yok

Yıldırım, erken seçim iddiaları için "Suçluları temizlemek için erken seçim mi yapılır. Bu akla ziyan bir şeydir. Seçim demek 1 yıl kayıp demektir" diye konuştu.​

Başbakan Yıldırım, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı2nın gözaltına alınmasına yla ilgili soruya şu yanıtı verdi:

Gözaltı süreci sona ermeden atama yapmak söz konusu değil. Savcılık ya bırakacak, ya da mahkemeye sevk edecek. Süreç nasıl tamamlanırsa ona göre hareket etmek lazım. Bu geçiş süreci içinde valilik şehrin acil hihtiyaçları için herkesi devreye sokabilir.

 

Cumhuriyet haber 

anf diha binali kışanak mahkeme klararı kayyum ataması
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kürt petrolü Londra’da tartışılıyor
Kürt petrolü Londra’da tartışılıyor
IŞİD yeni liderini arıyor
IŞİD yeni liderini arıyor