Musul operasyonunda ikinci evre: Musul içine girildi

Musul operasyonu 12. gününde Irak ordusu öncülüğünde devam ediyor.Sputnik'in aktardığına göre, Musul operasyonuna öncülük eden Irak ordusu Karama bölgesine girdiğini açıkladı.

Musul operasyonunda ikinci evre: Musul içine girildi

 

Reuters'a konuşan bir komutan, yaklaşık iki haftadır Musul çevresinde IŞİD ile çatışan Iraklı askerlerin ilk kez kente girdiğini söyledi.ABD tarafından eğitilen Terörle Mücadele Birimi'nden General Visem Araci, "Musul'a girdiler. Şu an Karama'da savaşıyorlar" dedi.

HEDEF, DİCLE NEHRİ'NİN DOĞU KIYISI 

Irak ordusu, bugün Musul kentinin doğusundaki cepheden yeni bir saldırı başlattığını duyurmuştu.Ordu, saldırının hedefinin, kentin ortasından geçen Dicle Nehri'nin doğu kıyısını ele geçirmek olduğunu açıkladı.Reuters'in haberine göre, terörle mücadele birlikleri, diğer cephelerden saldıran başka birliklerden daha hızlı ilerliyor.Birliklerin geçen hafta diğer ordu unsurlarını beklemek amacıyla ilerleyişine ara verdiği iddia edilmiş, Irak ordusu iddiaları yalanlayarak operasyonun devam ettiğini açıklamıştı.İran'ın desteklediği ve bir adı da Halk Seferberlik Güçleri (PMF) olan Haşdi Şabi adlı Şii milis grubu Cumartesi günü Musul harekatına katılarak kentin batısındaki bölgeleri ele geçirmek için süren operasyonda yer aldılar.

 

Reuters

anf diha jınha musul operasyon musula girldi
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kürt petrolü Londra’da tartışılıyor
Kürt petrolü Londra’da tartışılıyor
IŞİD yeni liderini arıyor
IŞİD yeni liderini arıyor