....

SON DAKİKA: HDP'ye Operasyon

HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ’ın yanı sıra milletvekilleri Ziya Pir, M. Ali Aslan, Leyla Birlik, Nursel Aydoğan, Ferhat Encü, Sırrı Süreyya Önder, Selma Irmak, Abdullah Zeydan, Gülser Yıldırım, Pervin Buldan, İdris Balüken ve Leyla Zana da gözaltına alındı.

SON DAKİKA: HDP'ye Operasyon

HDP'ye sözde terör operasyonu yapıldı. Yapılan operasyonda Eşbaşkanlar Selehattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ve çok sayıda milletvekilli gözaltına alındı.

Demirtaş Amed'te gözaltına alındı.

Alınan bilgilere göre Türk polisi saat 01.00 sularında Selahattin Demirtaş'ın Amed'teki evine baskın düzenledi. Gözaltı emrini görmeden kapıyı açmayan Demirtaş Diyarbakır Başsavcılığınca çıkarılan emrin kendisine okunduktan sonra kapıyı açtığı, polis merkezine götürülmesi sırasında HDP'liler engellemek istese de başarılı olamadıkları gelen bildiriler arasında.

Figen Yüksekdağ ve S. Süreyya Önder Ankara'da gözaltına alındı.

Figen Yüksekdağ'ın Ankara'daki evine de yine aynı saatlerde yaklaşık 30 kadar polis gözaltı işlemi için geldi. Danışmanın verdiği bilgilere göre Yüksekdağ kapıyı açmayınca polisler kapıyı kırarark içeri girdi ve Yüksekdağ'ı gözaltına aldı. Öte yandan Ankara milletvekilli Sırrı Süreyya Önder de evinde gözlatına alındı. Yüksekdağ ve Önder'in Ankara Emniyetindeki işlemleri bittikten sonra Amed'e sevk edilecekleri öğrenildi.

Çok sayıda HDP'li milletvekilli gözaltınada

HDP'li Miletvekilleri Ziya Pir, M. Ali Aslan, Leyla Birlik, Nursel Aydoğan, Ferhat Encü, Sırrı Süreyya Önder, Selma Irmak, Abdullah Zeydan, Gülser Yıldırım, Pervin Buldan, İdris Baluken ve Leyla Zana da gözaltına alındı..

Facebook'a erişim engeli

Gözaltı işlemleri ile paralel olarak sosyal paylaşım ağı Facebook erişime engellendi.

Ayrıntılar Birazdan

AmedToday

Selahattin Demirtaş Figen Yüksekdağ Sırrı Süreyya Önder
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pakistan’da 47 yolcusu bulunan uçak düştü
Pakistan’da 47 yolcusu bulunan uçak düştü
Hasan Cemal: Ahmet Altan’a mektup...
Hasan Cemal: Ahmet Altan’a mektup...