Çavuşoğlu'ndan AB’ye HDP yanıtı

PKK'lilerin Avrupa’da serbsetçe dolaşıp para topladığını savunan Çavuşoğlu, “Avrupa Birliği ülkelerinin çoğu malasef PKK’ye çok güçlü destek veriyorlar. Onların gelip bize hukukun üstünlüğü gibi demokrasi gibi ders vermeye kalkmasını kabul etmiyoruz. Herkes yargı kararlarına saygı gösterecek” diye konuştu.

Çavuşoğlu'ndan AB’ye HDP yanıtı

Bakan, “‘Hukuku tanımıyorum, Türk yargısını tanımıyorum, ifade vermeye beni kimse götürümez’ derseniz alıp götürürler, ifadeni alırlar, seninle ilgili karar verirler. Keşke diğer milletvekilleri ve genel başkanlar gibi ifade vermeye gitseler ve yargı kararına saygı duyacaklarını söyleselerdi” dedi.

'Kanıtlanmamasına rağmen' bazı belediye başkanlarının devlet bütçesinden aldıkları paylardan PKK’ye para aktardığını, iş makinelerinin PKK’nin elinde, bomba yerleştirmek, mayın yerleştirmek, hendek kazmak, çukur kazmak için kullanıldığını iddia eden Çavuşoğlu, “Devlet buna sessiz mi kalacak? İnşallah bundan ders alırlar. Türk mahkemelerini, kurumlarını tanımaları gerektiğini öğrenirler” dedi.

Nerina azad

anf diha jınha cavusoğlu ab hdp yanıtı
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyarbakır'da silahlı saldırı: Yaralılar var
Diyarbakır'da silahlı saldırı: Yaralılar var
Müjgan Ekin’in ailesinden İHD'ye başvuru
Müjgan Ekin’in ailesinden İHD'ye başvuru