....

Ankara : PKK'ye ses çıkarmayan AB itibarını kaybetti

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi’nin açıklamalarına tepki gösterdi. Açıklamanın kabul edilemez olduğunu belirten bakanlık, AB’nin inandırıcılığını ve itibarını yitirdiğini kaydetti.

Ankara : PKK'ye ses çıkarmayan AB itibarını kaybetti

Dışişleri Bakanlığı, AB’nin darbe girişiminin ardından beklenen desteği vermediğini ve ön yargılı tutum sergilediğini savundu. AB “terörizmle mücadele” konusunda Türkiye’nin hassasiyetlerini anlamamakta ısrar ettiğini belirten bakanlık açıklaması şu şekilde devam etti:

“PKK’ya açıkça silahı bırakma çağrısı yapamayan, teröristlerin serbestçe ülkelerinde dolaşmalarına ve Türkiye aleyhine propaganda ve eylemlerini yürütmelerine ses çıkarmayan ve hatta PKK’nın Avrupa Parlamentosu koridorlarında sergi açmasına müsaade eden, Türkiye söz konusu olunca terörizmi silahlı mücadele şeklinde yansıtan kararlara imza atan AB esasen Türk milleti nezdinde terörle mücadele konusundaki inandırıcılığını ve itibarını kaybetmiştir. Bu sebeple, bu tür açıklamaların bizim açımızdan bir değeri bulunmamaktadır.” 

 

Gazete duvar

anf diha jınha ankara pkk destek veren ab ıtıbar kaybetti
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de 4 avukat tutuklandı
Mardin’de 4 avukat tutuklandı
Tekirdağ'da 24 tutuklu sevk edildi
Tekirdağ'da 24 tutuklu sevk edildi