....

YPG'den Türkiye'ye: 'Bundan sonra her saldırıya cevap vereceğiz'

TSK'nin Rojava'nın Efrin bölgesine bombalaması sonuçu, 1 kişi yaşamını yitirmiş, 8 kişi de yaralanmıştı. YPG yaptığı açıklamada "Bundan sonra her saldırıya cevap vereceğiz" dedi.

YPG'den Türkiye'ye: 'Bundan sonra her saldırıya cevap vereceğiz'

AmedToday - Türk Silahlı Kuvettleri Rojava'nın Efrin Kantonu'nu bombaladı. Gece saat 02:50 sularında gerçekleşen ağır bombardıman sonucunda 1 kişi yaşamını yitirmiş, 8 kişi de yaralanmıştı.  

YPG Efrin Kantonu Resmi Sözcüsü Fırat Xelîl, Devrimci Güçlerin Şehba’da elde ettiği zaferler ve Fırat’ın Gazabı Hamlesi’nin başlamasının ardından, Türk ordusunun Şehba ve Efrin Kantonuna yönelik saldırılarının arttığını ifade etti..

Türk ordusunun top atışları ve saldırılarla bölge halkı üzerinde korku yaratmak istediğini kaydeden Xelîl, “Halkların meşru mücadelesi  karşısında Türk ordusunun saldırıları da yoğunlaşmıştır” dedi..

YPG Efrin Kantonu Resmi Sözcüsü Fırat Xelîl, işgalci Türk ordusunun Efrin Kantonunda bulunan savaşçılara ait noktaları hedef aldığını belirterek konuşmasını şu sözlerle noktaladı: “ Bundan sonra Türk ordusunun saldırılarına karşı cevapsız kalmayacağız.dedi    ANF / İMC

ypg anf anf haber anf haberleri fırat haber ajansı nerinaazad imc zernews hdp
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pakistan’da 47 yolcusu bulunan uçak düştü
Pakistan’da 47 yolcusu bulunan uçak düştü
Hasan Cemal: Ahmet Altan’a mektup...
Hasan Cemal: Ahmet Altan’a mektup...