....

AB Dışişleri Bakanları Türkiye için toplandı

Avrupa Birliği Dışişleri Bakanları bir araya geldikleri toplantıda, bir ülke hariç tüm ülkeler Türkiye'nin üyelik müzakerelerinin devam etmesi gerektiğini söyledi.

AB Dışişleri Bakanları Türkiye için toplandı

Avrupa Birliği Dışişleri Bakanları "Türkiye" ile üyelik müzakerelerini görüşmek üzere bir araya geldi. Görüşmede müzakerelerinin sona erdirilmesini isteyen tek ülke Avusturya oldu.

 Toplantıda Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz, üyelik müzakerelerinin devam etmemesi gerektiğini söyledi. Toplantıya katılan AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ise, "AB'nin tek kırmızı çizgisi, idam cezasının geri getirilmesi olmalı" dedi. Mogherini, Türkiye konusunda AB'nin birleşik bir tutum almasında mutabık kaldıklarını söyledi. Gelişmeler karşısında endişe duyduklarını ancak Türk yetkililer ve muhalefet partileriyle diyalogların devam ettiğini söyleyen AB yetkilisi, "Birbirimizle iletişim kurmak için benimki de dahil olmak üzere iletişim kanallarının açık kalması çok önemli. Bu her zaman birbirimizi anlamamızı gerektirmez" dedi.

imc anf fırat haber ajansı diha zernews demokrat haber avrupa dışişleri bakanlar
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mavi Marmara davası  düşürülüyor
Mavi Marmara davası düşürülüyor
Rusya ABD'yi uyardı
Rusya ABD'yi uyardı