....

Kılıçdaroğlu'na karşı 3'lü ittifak iddiası!

Sabah Gazetesi köşe yazarı Mahmut Övür,"CHP’de Baykal, İnce ve Sağlar ittifakı mı?" başlıklı bir yazı kaleme aldı. CHP'de Kılıçdaroğlu'na karşı yeni bir adayın ortaya çıkacağı iddiaları sonrası Sabah yazarı Mahmut Övür de CHP'ye ilişkin bir iddiayı gündeme getirdi.

Kılıçdaroğlu'na karşı 3'lü ittifak iddiası!

Övür, Muharrem İnce'nin yarın CHP'den isimlerle buluşarak bir toplantı düzenleyeceği, Deniz Baykal ve Fikri Sağlar'ın da toplantıya katılabileceğini yazdı.

 

Mahmut Övür'ün yazının ilgili kısmı şöyle:

 

Şimdi bir kez daha CHP kulislerinin hareketlendiğine ilişkin haberler geliyor. DenizBaykal, Muharrem İnce ve Fikri Sağlar gibi birkaç siyasi aktörün birden harekete geçtiğinden söz ediliyor. Ayrı ayrı bir çabaları olduğu biliniyor ama bir araya gelip gelemeyecekleri bilinmiyor. Şimdi o doğrultuda bir adımın atıldığından söz ediliyor. Kulislerde "Üçü bir arada olsa ne yazar" diyenler de var "artık yolun sonuna gelindi" diyenler de... Durum hâlâ ortada. Yani ne CHP yönetimi güven veriyor, ne de muhalefet.

 

Yarın İstanbul'da Muharrem İnce özel bir kahvaltıda CHP'nin etkili siyasi isimleriyle buluşuyor. Baykal'ın da bu buluşmaya yeşil ışık yaktığından söz ediliyor ama en ilginci "sol, sosyalist" olduğunu söyleyen Fikri Sağlar'ın devreye girmesi. Aslında kimse bir araya gelmeleri değil ne söyleneceğini merak ediyor.

imc anf fırat haber ajansı diha demokrat haber zernews cgp kemal kılıçtaroğlu itifak
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de 4 avukat tutuklandı
Mardin’de 4 avukat tutuklandı
Tekirdağ'da 24 tutuklu sevk edildi
Tekirdağ'da 24 tutuklu sevk edildi