....

AB’den 'HDP' açıklaması: Demokratik yollarla seçilmiş tüm siyasi güçlerle görüşüyoruz

AB Komisyonu Sözcüsü Maja Kocijancic, Genişlemeden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn'ın haklarında gözaltı kararı bulunan HDP’li milletvekilleriyle görüşmesinin, AB-Türkiye ilişkileri açısından faydalı olduğunu belirtti.

AB’den 'HDP' açıklaması: Demokratik yollarla seçilmiş tüm siyasi güçlerle görüşüyoruz

Kocijancic, Hahn'ın hakkında gözaltı kararı alınan HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız ve  kırmızı bültenle aranan HDP'nin Avrupa Temsilcisi Eyüp Doru ile görüşmesine ilişkin konuştu.

“Faydalı ve yararlı”

Kocijancic, “AB Komisyonu, Türkiye'deki demokratik yollarla seçilmiş tüm siyasi güçlerle görüşüyor. Bu, AB-Türkiye ilişkileri ile ülkedeki istikrarlı siyasi iklime yardımcı ve faydalı" dedi.AB Sözcüsü, "AB, PKK'yı terör örgütleri listesine ekledi ve bu kararı 28 üyenin oybirliğiyle aldı. Şiddeti ve PKK'nın saldırılarını düzenli olarak kınıyoruz. Bunu da bizim çok sayıdaki açıklamamızdan görebilirsiniz" ifadelerini kullandıAB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Hahn'ın HDP'liler ile görüşmesini eleştirerek, "Bu, 'Biz Türkiye ile ilişkilerin kötüleşmesini istiyoruz' demektir. Burada bahane üretmektir, bunlar hiçbir şekilde kabul edilebilir tutumlar değildir. Dolayısıyla herkes bu büyük stratejik ilişkinin nasıl doğru yolda ilerleyeceğine kafa yormalıdır" demişti.

T24 

anf diha ımc dıhaber ab faysal sarıyıldız erol doru
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pentagon'dan Trump'a yanıt
Pentagon'dan Trump'a yanıt
Trump'tan Rusya yorumu: Etkili ve zekiler
Trump'tan Rusya yorumu: Etkili ve zekiler