....

Mardin ve Siirt belediyelerine kayyım atandı!

Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün yerine Vali Mustafa Yaman Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan'ın yerine Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad kayyım olarak atandı.

Mardin ve Siirt belediyelerine kayyım atandı!

Gazete Duvarda yer alan habere göre, Mardin Büyükşehir ve Siirt Belediyesine, İçişleri tarafından kayyım atandı.

 İçişleri tarafından bu  sabah yapılan açıklamada Mardin Büyükşehir Belediyesi ile Siirt Belediyesi’ne kayyum atandığı belirtildi. Bakanlık açıklamasında şöyle denildi: “Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve tutuklanan Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan, İçişleri Bakanlığı’nın 16.11.2016 tarihli kararı ile görevlerinden uzaklaştırılmışlardır. İçişleri Bakanlığı’nca; Mardin Valisi Mustafa Yaman Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak, Siirt Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın ise, Siirt Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmişlerdir.”

Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne kayyım atanmasından sonra polis, belediye binasının çevresinde yoğunlaşan güvenlik önlemi aldı. Polis Belediye binasının içinde arama yaparken, kayyım atanmasını protesto ederek iş başı yapmayan belediye personeli, bahçede bekleyişini sürdürüyor. Polis, işbaşı yapmayanlar hakkında tutanak tutulacağını duyurdu. 

imc anf diha fırat ahber ajansı zernews demokrat haber mardin siirt kayyım
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mavi Marmara davası  düşürülüyor
Mavi Marmara davası düşürülüyor
Rusya ABD'yi uyardı
Rusya ABD'yi uyardı