....

Trump'tan Gülen'in iadesini savunan emekli generale teklif

Trump'ın geçiş dönemini yöneten ekibin, Fethullah Gülen'in Türkiye'ye iadesine sıcak bakan emekli Korgeneral Michael Flyinn'e ulusal güvenlik danışmanlığı görevini için teklifte bulunduğu belirtildi.

Trump'tan Gülen'in iadesini savunan emekli generale teklif

Amerikan Associated Press haber ajansına göre, ABD'de Başkanlık seçimlerini kazanan Donald Trump'ın semimlerde geçiş dönemini yöneten ekip, Fethullah Gülen'in Türkiye'ye iadesine sıcak bakan emekli Korgeneral Michael Flyinn'e ulusal güvenlik danışmanlığı görevini için teklifte bulundu.

Korgeneral rütbesi ile ordudan emekli olan Flynn, seçim kampanyası sırasında Trump'ın güvenlik ve istihbarat başdanışmanı olarak görev yapmış, Cumhuriyetçi adayın Pentagon'la iletişim kurmasında önemli rol üstlenmişti.

Flynn, Fethullah Gülen'in iadesini talep eden Türkiye'ye olumlu yanıt verilmesinden yana olduğunu kaydederek, The Hill'e 8 Kasım'da kaleme aldığı yazıda, "Müttefikimiz Türkiye krizde ve yardımımıza ihtiyacı var" görüşünü dile getirmişti. Gülen'i "radikal islamcı ve karanlık imam" olarak tanımlayan eski general, "Türkiye'nin bakış açısına göre Washington, Türkiye'nin Bin Ladin'ine ev sahipliği yapıyor" ifadesini kullanmıştı.

trump abd imc anf diha fırat haber ajansı zernews demokrat haber
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pakistan’da 47 yolcusu bulunan uçak düştü
Pakistan’da 47 yolcusu bulunan uçak düştü
Hasan Cemal: Ahmet Altan’a mektup...
Hasan Cemal: Ahmet Altan’a mektup...