....

Donald Trump, o davalar için 25 milyon dolar ödemeyi kabul etti

ABD'nin yeni başkanı seçilen Donald Trump, emlak sektöründe eğitim programları sunan Trump Üniversitesi'nin eski öğrencilerinin kendilerine vaat edilen eğitimi almadıkları gerekçesiyle açtıkları davalarda uzlaşma kararına vardı.

Donald Trump, o davalar için 25 milyon dolar ödemeyi kabul etti

Böylelikle Trump, davacılara 25 milyon dolar ödemeyi kabul etti. Resmi olarak üniversite statüsü olmayan, emlak alanında eğitim programları sunan Trump Üniversitesi, 2005-2010 yılları arasında faaliyet göstermişti.

Uzlaşma kararı, New York Başsavcısı Eric Schneiderman tarafından kamuoyuna açıklandı.

Trump daha önce toplu davalarda uzlaşmaya gitmeyeceğini kaydetmişti. Eski öğrenciler, kendilerine emlak sektörüyle ilgili 'gizli bilgiler' edinmeleri vaadi üzerine üniversiteye kayıt yaptırıp 35 milyon dolar ödemede bulunduklarını ancak kendilerine vaat edilen eğitimin verilmediğini iddia ederek dava açmışlardı.

Bu nedenle Trump aleyhinde üç ayrı dava açılmıştı. Schneiderman Trump'ın ödeme kararının mağdurlar için 'çok büyük bir zafer' olduğunu belirtti.

Trump'ın avukatı Daniel Petrocelli ise müvekkilinin sonuçtan memnun olduğunu söyledi. Petrocelli, 'Trump'ın kişisel çıkarlarından feragat etmek ve bunları geride bırakıp ileri doğru yol almak istediğini' bildirdi.

trump abd başkan
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mavi Marmara davası  düşürülüyor
Mavi Marmara davası düşürülüyor
Rusya ABD'yi uyardı
Rusya ABD'yi uyardı