....

Başbakan Yıldırım: Başkanlıkta koalisyon yok, CHP'nin umudu da yok

Başbakan Yıldırım, "Başkanlık mutlak ve mutlak tek başına iktidar demek. Güçlü siyasi irade demek. Başkanlıkta koalisyon yok. Koalisyon olmayınca artık, CHP'nin umudu da yok" açıklamasında bulundu.

Başbakan Yıldırım: Başkanlıkta koalisyon yok, CHP'nin umudu da yok

Başbakan Binali Yıldırım, AKP Tuzla İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Yıldırım, AKP Tuzla İlçe Başkanlığı Konferans Salonu’nda kendisini bekleyen Tuzlalılar’a seslendi.

Yıldırım, konuşmasında özetle şunları söyledi:

"Sayın Kılıçdaroğlu, rejim tartışması 1923’te bitti. Türkiye "Cumhuriyet" dedi, rejimini seçti. Rejim değiştiren yok. Şunu bir anla artık. Değişen sadece hükümet sistemi. Hükümet sistemi de aynen belediye başkanlığı gibi… İşi büyütmeye lüzum yok. 80 senedir Türkiye’de belediyeler seçiliyor. Türkiye bölündü mü? İstanbul’un büyükşehir belediyesi var, meclisi de var. Belediye başkanı seçiliyor. Aynı gün meclisi de seçiliyor. Şimdi de aynısı olacak. Hem meclis seçilecek hem cumhurbaşkanı seçilecek. Aynı gün seçilecek. Aynı sürede görev yapacaklar. Tekrar seçime gidecekler. Yine aynı gün seçime gidecekler."

"Başkanlık mutlak ve mutlak tek başına iktidar demek. Güçlü siyasi irade demek. Başkanlıkta koalisyon yok. Koalisyon olmayınca artık, CHP'nin umudu da yok. Ne yapacak ? Tek umudu koalisyon ortağı olmak. Şimdi bakıyor o sistemde o da gidiyor. Böyle yapacağına kardeşim. Milletin gözüne gir, belki millet, 'Hadi bir de seni deneyelim' der." (DHA)

binali yıldırım akp başkanlık
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mavi Marmara davası  düşürülüyor
Mavi Marmara davası düşürülüyor
Rusya ABD'yi uyardı
Rusya ABD'yi uyardı