PSDK lideri: Bu süreçte Kürdistan Başkanı’nın görevini bırakması doğru olmaz

PSDK lideri Mihemed Hacî Mehmûd, tüm siyasi partilerin Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani’nin çağrısına olumlu cevap vermesini istedi.

PSDK lideri: Bu süreçte Kürdistan Başkanı’nın görevini bırakması doğru olmaz

Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani dün Kürdistan Bölgesi’nde yaşanan siyasi ve ekonmik krizin çözümüne ilişkin bir açıklama yayımlayarak, "Kürdistan Bölgesi’ndeki siyasi krizin sona ermesi için daha önce de fikrimi beyan etmiştim. Siyasi krizin nasıl çözüleceğini tekrardan altını çizerek belirtmek istiyorum ki siyasi partilerin diyalog sürecine girmesi, Parlamento’nun aktifleştirilmesi ve yeni bir Parlamento Başkanı’nı seçmeleri gerekiyor’’ demişti.

Barzani’nin açıklamasına ilişkin BasNews’e değerlendirmelerde bulunan PSDK lideri Mihemed Hacî Mehmûd, Barzani’nin daha önce siyasi partilerle yaptığı toplantıda da ‘Benim yerime bir aday belirleyin ben de onu desteklerim’ dediğini hatırlatarak, ‘‘Kürdistan ve bölge çok tehlikeli bir süreçten geçerken Kürdistan Bölgesi Başkanı’nın koltuğunu bırakması doğru olmaz. Partilerin, Barzani’nin çağrısına kulak vererek, siyasi krize neden olan başkanlık koltuğu için ortak bir isimde uzlaşmaları gerekir’’ ifadelerini kullandı.

Şu ana kadar siyasi partilerin toplanarak bir karara varamadığını vurgulayan Mihemed Hacî Mehmûd, ‘‘Top şimdi siyasi partilerde. Barzani’nin yerine birini bulacaklar mı, bulamayacaklar mı? Eğer tüm partiler irade sahibi olursa tüm sorunların çözümü bulunur’’ şeklinde konuştu.

 

Basnews 

anf dihabe psdk başkanlık koltuğu bırakılmamalı
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyarbakır'da silahlı saldırı: Yaralılar var
Diyarbakır'da silahlı saldırı: Yaralılar var
Müjgan Ekin’in ailesinden İHD'ye başvuru
Müjgan Ekin’in ailesinden İHD'ye başvuru