Trump’ın Güvenlik Danışmanı: Bağımsız Kürdistan’ı göreceğiz

ABD’nin yeni Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı General Mike Flynn, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Trump’ın Güvenlik Danışmanı: Bağımsız Kürdistan’ı göreceğiz

Nerinaazad'ın K24'e dayandırdığı habere göre, Kurdistan TV'ye konuşan Fynn, Trump’ın Kürtlere büyük önem verdiğini ve önümüzdeki dönemde destek noktasında yeni gelişmeler kaydedileceğini söyledi. Fynn, gelecekte bir bağımsız Kürdistan devletinin kurulabileceğini kaydetti.

Flynn, Trump'ın Kürdistan ve Peşmergeye dair görüşlerinin ne olduğuyla ilgili bir soru üzerine şunları söyledi: "Bu soru beni mutlu etti. Peşmerge en kahramanca mücadeleyi veren güçlerdendir. Peşmergeyle birlikte yürüttüğüm çalışmalar, bana Peşmergenin, çok yetenekli bir yönetime ve önemli bir örgütlenme yapısına sahip olduğunu gösterdi. IŞİD’in tamamen yok edilmesi için ABD’nin daha fazla yardımına ihtiyaçları var. Peşmerge genelde bütün Orta Doğu coğrafyasında özelde ise Irak’ta çok gururlu bir sorumluluğu yerine getiriyor. Peşmergenin, ABD tarafından daha fazla desteklendiğini görmeyi çok isterim. Aynı zamanda Kürdistan’ın da bölgedeki önemli konumu ve istikrarı sağlaması beni çok mutlu ediyor.” 

Flynn, “Bana göre Kürtler, bu güne kadar rastladığım en kahraman topluluklardandır” dedi. Kurulacak bağımsız Kürdistan devletine ABD ve koalisyon ülkelerinin destek vermesinin önemli olduğunu belirten Flynn şöyle konuştu: "Bana göre yeni bir Orta Doğu şekillenecek ve Irak ile Suriye bütünlüğünü koruyamayıp dağılacak. Orta Doğu’da üç veya dört yeni devletin doğacağı kanaatindeyim ve gelecekte bir bağımsız Kürdistan’ı göreceğimizi söyleyebiliriz.”

anf anf haberleri kürdistan nerinaazad abd demokrat haber imc evrensel diyarbakır
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyarbakır'da silahlı saldırı: Yaralılar var
Diyarbakır'da silahlı saldırı: Yaralılar var
Müjgan Ekin’in ailesinden İHD'ye başvuru
Müjgan Ekin’in ailesinden İHD'ye başvuru