Avrupa Konseyi heyetinden HDP’ye ziyaret

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nden bir heyet, HDP’lilerle bir araya geldi.

Avrupa Konseyi heyetinden HDP’ye ziyaret

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nden (AKPM) kalabalık bir heyet, HDP’yi ziyaret etti. Heyeti, HDP Dış İlişkilerden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Hişyar Özsoy, Van Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan ve Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, kabul etti. Görüşme, Meclis’te bulunan HDP toplantı salonunda gerçekleşti.

Yaklaşık bir saat süren görüşmede HDP heyeti, tutuklu eş genel başkanları, milletvekilleri, belediye eşbaşkanları ve demokratik sivil toplum örgütleri ile muhalif medya yönelik kapatmalar hakkında bilgi verdi. Türkiye'de yaşanan gelişmeleri de aktaran HDP heyeti ayrıca AKPM'nin gündeminde olan Türkiye'nin yeniden izleme sürecine tabii tutulmasına ilişkin HDP’nin görüşlerini de belirtti.

Görüşmeye katılan AKPM heyetinde, Danimarka Sosyal Demokrat Parti Milletvekili / Sosyalist Grup Üyesi ve AKPM Siyasi İşler ve Demokrasi Komisyonu Başkanı Mogens Jensen’in yanı sıra parlamenterler Anne Brasseur, Deborah Bergamini, George Loucaides, Josette Durrieu ve Kelly Tolhurst yer aldı. (Dihaber)

anf anf haberleri dihaber hdp
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kürt petrolü Londra’da tartışılıyor
Kürt petrolü Londra’da tartışılıyor
IŞİD yeni liderini arıyor
IŞİD yeni liderini arıyor