....

Erdoğan'dan Karabağ çıkışı : İşgalle bir yere varılmaz. Ermenistan geri çekilsin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Ermenistan'ın Dağlık Karabağ'da, işgal ettiği yerlerden bir an önce çıkması gerektiğini' söyledi.

Erdoğan'dan Karabağ çıkışı :  İşgalle bir yere varılmaz. Ermenistan geri çekilsin

istanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi'nin (İSEDAK) 32.Toplantısı Açılış Oturumu'nun ardından heyet üyelerini kabul eden ve aile fotoğraf çektiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nden ayrılırken Azeri bir gazeteci, Dağlık Karabağ'daki 'Ermeni işgalinin' sürmesiyle ilgili düşüncelerini sordu.Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ermenistan'ın işgalci olduğu bu yerlerden süratle çıkması lazım. Bu konuda BM Güvenlik Konseyi'nin vermiş olduğu kararlar var. Bütün bu kararlarla birlikte Dağlık Karabağ bölgesinde, oraları terk etmesi, hatta anlaşılmış olan belli reyonlar var. O reyonlardan bir an önce çıkması lazım" dedi.

Ermenistan'ın buraları asıl sahiplerine terk etmesi lazım diyen Erdoğan, "Buraların da asıl sahipleri, Azerilerdir. Azerilerin de bu yerlere gelip yerleşmesi lazım. İşgalle bir yere varılmaz. Ve şu anda buralarda maalesef işgal söz konusudur. Bu işgale de Türkiye olarak biz karşıyız" diye konuştu.Karabağ sorunu konusunda ABD, Rusya, Fransa'nın üzerilerine aldıkları görevi yerine getirmesini isteyen Erdoğan, "Bu arabuluculuk göreviyse onlara düşen, bu görevi sona erdirmeleridir. Temennim odur ki, buradaki işgal bitsin ve Azeri kardeşlerimiz de topraklarına kavuşsun" şeklinde konuştu.

 

zERNEWS 

anf dihaber jınha erdığan karabağ ermenıstan işgal
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de 4 avukat tutuklandı
Mardin’de 4 avukat tutuklandı
Tekirdağ'da 24 tutuklu sevk edildi
Tekirdağ'da 24 tutuklu sevk edildi