İçişleri bakanından HDP'ye: Size devleti tanıtacağız

Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü korumak için başta PKK olmak üzere diğer tüm Örgütler ile mücadelenin hem yurt içinde hem de yurt dışında kararlılıkla sürdürüleceğini söyledi.

İçişleri bakanından HDP'ye: Size devleti tanıtacağız

Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AKP Edirne İl Başkanlığında yaptığı konuşmada, Avrupa'nın belediyelere yapılan kayyum atamalarını kabul etmediğini söyledi.

"Peki bu belediyeler sabahtan akşama kadar terör örgütüne bomba taşıyacaklar, bu belediyeler insan kaynaklarına verdiği maaşla birlikte terör örgütlerinin finansmanını sağlayacaklar, her ihaleden terör örgütüne pay ayıracaklar. Neymiş, eş başkanlara yasak getirmişiz" diyen Soylu "Kandil'in atadığı eş başkanlara yasak da getiririz, 'Hayır' da deriz, öyle bir şeyi de kabul etmeyiz.Hukuk devletinin kuralları burada Edirne'de belediye başkanı neye tabi ise Diyarbakır'daki, Amasya'daki belediye başkanı da öbür taraftaki belediye başkanı da herkes aynı kurallara aynı hukuka tabidir. Size kim dedi oyu alacaksınız da bir belediyeyi terör örgütüne peşkeş çekeceksiniz? Siz devleti ne zannediyorsunuz? Demokrasiyi istismar edeceksiniz, aldığınız oyla bu ülkeyi bölmek için çaba sarf edeceksiniz biz de sessiz kalacağız öyle mi? Devleti tanımamışsınız, size devleti tanıtacağız, bu milleti tanıtacağız. Şunu çok açık ve net söyleyeyim, bunları söyleyen ve söyleten millettir" şeklinde konuştu.

 

Nerina azad 

anf dihaber imc soylu devleti tanıtacağız hdp
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyarbakır'da silahlı saldırı: Yaralılar var
Diyarbakır'da silahlı saldırı: Yaralılar var
Müjgan Ekin’in ailesinden İHD'ye başvuru
Müjgan Ekin’in ailesinden İHD'ye başvuru