....

HDP Van Milletvekili Adem Geveri: "PKK şiddet örgütüdür"

HDP Van Milletvekili Adem Geveri bir kez daha flaş sözlerele gündeme geldi.mGeveri PKK ile aralarında mesafe olduğunu belirterek PKK için " bir şiddet örgütüdür." ifadesi kullandı.

HDP Van Milletvekili Adem Geveri:

AmedToday  - HDP Van Milletvekili Adem Geveri K24'e verdiği demeçte “PKK ile aralarına mesafe koymadıkları” yönündeki eleştiri reddederek, “Yasalar karşısında PKK ile olan mesafemizin ne olup olmadığını kanıtlayabiliriz” dedi. 

 

Geveri "PKK BİR ŞİDDET ÖRGÜTÜDÜR" DEDİ

Hükümetin, HDP’yi demokratik siyasetin dışına itmeye çalıştığını öne süren Geveri, şunları söyledi: “Kanunlar çerçevesinde veremeyeceğimiz bir hesap yoktur. Yasalar karşısında PKK ile olan mesafemizin ne olup olmadığını kanıtlayabiliriz. Ancak hükümetin bize isnat ettiği suçu kabul etmemiz mümkün değildir. PKK bir şiddet örgütüdür. Kürt meselesini şiddetle çözmeye çalışan silahlı bir mücadeledir. HDP sivil demokratik siyasete inanan, 2 defa barajı aşan Türkiye’nin üçüncü büyük partisidir. Uluslararası alanda saygınlığı olan bir partidir. Hükümetin bu karalama çalışmalarını muhatap almamız söz konusu olamaz. Herkesin dağ başında silahla mücadele ettiği bir dönemde bizim sivil demokratik siyaset adına Meclis’te kalmamız en doğru cevaptır.”

İzlemek İçin Tıkla

 

ADEM GEVERİ KİMDİR?

Hakkari Yüksekova doğumlu olan Adem Geveri, Marmara Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği bölümünden mezun. Aynı zamanda Mardin Artuklu Üniversitesi Kürt Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans yaptı. Geveri, 7 Haziran 2015 seçimleri öncesinde Azadî Hareketi ile HDP’nin yaptığı ittifak ile Van’dan aday gösterilmiş 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde HDP Van Milletvekili olarak TBMM’ye girdi. (K24)

 

 

anf anf haber anf haberleri fırat haber ajansı adem gevheri PKK şiddet örgütürdür van hdp pkk imc nerinaazad zernews demokrat haber
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pakistan’da 47 yolcusu bulunan uçak düştü
Pakistan’da 47 yolcusu bulunan uçak düştü
Hasan Cemal: Ahmet Altan’a mektup...
Hasan Cemal: Ahmet Altan’a mektup...