Flaş iddia : Akp’den bankalara DBP’lilere kredi vermeyin

Anf’den Hasan Yoldaș’ın haberine göre, Akp’lilerin bankalara DBP’lilere kredi vermemeleri konusunda talimat verdiği belirtildi.

Flaş iddia : Akp’den bankalara  DBP’lilere kredi vermeyin

Bankalara ihtiyaç, taşıt ve ev kredisi için başvuran DBP’li belediye çalışanlarının bașvurularının kabul edilmediğinin bildirildiği haberin ayrıntıları șu șekilde:

Anf'nin haberindde  Tutuklamaların, kayyumların ardından AKP bu kez de DBP’li belediyelerde çalışan memur, kadrolu, sözleşmeli ve taşeron emekçilere dönük saldırı başlattığı belirtildi. Riha’da (Urfa) valilik tarafından ilçe kaymakamlarının “fiili kayyum” olarak atandığı Wêranşar (Viranşehir), Heweng (Bozova) ve Xelfetî (Halfeti) belediyelerinin ödeneklerinin yatırıldığı bankaları merkezi düzeyde talimatlandıran AKP’nin, DBP’li belediye personellerine hiçbir şekilde kredi açmamaları için yaptırım ile tehdit ettiği iddia edildi. Bankalara ihtiyaç, taşıt ve ev kredisi için başvuran DBP’li belediye çalışanlarına banka merkez ve şubelerindeki yetkili kişilerce, “Size kredi açamıyoruz. Bankamızın merkezi kararı var” denilerek, kredi verilmediği ortaya çıktı.Banka personellerinden alınan bilgilere göre; banka merkezlerinde alınan kararların şubelere aktarıldığı ve DBP’li belediye çalışanlarına hiçbir şekilde kredi açılmaması şeklinde talimatta bulunulduğu öğrenildi.

 

ANF 

anf dihaber akp banka talımat dbplilere kredi verilmesin
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyarbakır'da silahlı saldırı: Yaralılar var
Diyarbakır'da silahlı saldırı: Yaralılar var
Müjgan Ekin’in ailesinden İHD'ye başvuru
Müjgan Ekin’in ailesinden İHD'ye başvuru