....

Barzani : 'Çözüm süreci' Türkiye'nin iç meselesi

Kürdistan Bölge Başbakanı Neçirvan Barzani, Türkiye’deki ‘çözüm süreci’ hakkında, 'Konu Türkiye’nin içişleriyle ilgilidir ve karmaşık bir konudur' dedi.

Barzani : 'Çözüm süreci' Türkiye'nin iç meselesi

 Neçirvan Barzani Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Kampanyası toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazetecilerin ‘çözüm süreci’yle ilgili sorusuna Başbakan Barzani şu yanıtı verdi:“Bu Türkiye’nin içişleriyle ilgili bir konu. Bir yardımda bulunabilirsek mutlu oluruz ancak konu Türkiye’nin içişleriyle ilgilidir ve karmaşıktır. Çok basit bir mevzu değildir. Sadece bir taraf hatalıdır diyemeyiz. Bugün Türkiye’de yaşananlar, daha önce yanlış izlenmiş bir siyasetin sonucudur. İki taraf da sorumluluğunun farkında olmalı. Bizim, başkasının içişlerine karışmak gibi bir siyasetimiz yoktur. Yardımcı olabileceğimiz bir konu varsa ederiz.”

Türkiye ziyareti

“Türkiye ziyaretimiz, olağandı. Komşularımıza ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Türkiye ziyaretinde Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakan’la Kürdistan Bölgesi ve Türkiye ilişkilerini ele aldık. Türkiye’nin Bağdat’la olan ilişkileri de görüşüldü. Musul operasyonuyla ortaya çıkan rahatsızlığı konuştuk.Göçmen sorununda Türkiye’nin nasıl bir rol oynayabileceğini görüştük. Türkiye Cumhurbaşkanıyla görüşmemizde Türkiye’de yaşanan sorunlar ve tutuklanan HDP’lilerin durumu da ele alınan konulardandı.”

 

Nerina azad 

dihaber necırvan barzanı cozum sureci t urkıye iç mesele
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pakistan’da 47 yolcusu bulunan uçak düştü
Pakistan’da 47 yolcusu bulunan uçak düştü
Hasan Cemal: Ahmet Altan’a mektup...
Hasan Cemal: Ahmet Altan’a mektup...