Demirtaş cezaevinden mesaj gönderdi: Erdoğan salı sabahlarını hiç kaçırmıyor

HDP grup toplantısında HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın cezaevinden gönderdiği mesaj okundu. Demirtaş mesajında, "Erdoğan da salı sabahlarını hiç kaçırmıyor. Paralel 5. grup toplantısı düzenliyor" ifadelerini kullandı.

Demirtaş cezaevinden mesaj gönderdi: Erdoğan salı sabahlarını hiç kaçırmıyor

HDP grup toplantısında Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın cezaevinden gönderdiği mesajı okudu. Demirtaş mektubunda, Erdoğan için "Türkiye'nin 5. grubu 5. partisi sayın Erdoğan da salı sabahlarını hiç kaçırmıyor. Her salı sabahına mutlaka bir program koyuyor. Ben de buradayım ben de varım benim sözüm parti başkanlarının sözlerinden daha yukardadır mesajını verme çabası içine giriyor. Paralel 5. grup toplantısı düzenliyor." dedi.

Demirtaş'ın mesajı şöyle: 

"Dimdik ayaktayız, coşkuluyuz ve gayet iyiyiz. Bizler büyük coşku ve moralle mücadelemizi dört duvar arasında sürdürmeye, barışı en güçlü sesimizle haykırmaya devam edeceğiz. Bize dayatılan hukuksuzluk ve zorbalığa rağmen her daim ayaktayız. Irkçılığın ve tekçiliğin bütün coğrafyamızı kavurduğu bir dönemde demokrasinin ne kadar da önemli olduğunu görüyoruz. İç ve dış kamuoyuna, desteklerini sunan herkese selam ve saygılarımı sunuyorum."

Bilgen'in konuşmasından satır başları: 

AKP grubunu izledik, stadlardaki amigoluklar yapılıyor. Burada atılan sloganlar nedeniyle insanları almayanlar gurur duyuyordur. Birlikte yaşayabileceğimiz bir ülke istiyorsak, cenazeye saygıyı bileceğiz. Torbalı'da bir cenazeyi mezardan çıkarmak istediler. Bu ülke Anzakların mezarına saygı duymakla övünüyor. Anzaklara duyduğunuz saygıyı kendi çocuklarınıza gösteremiyorsunuz. Diyanet İşleri Başkanı lütfetti, çocuk evliliğine dair açıklama yaptı. Keşke Cumhurbaşkanı’ndan önce, bir mesaj almadan yapsaydı.

demirtaş anf anf haberleri dihaber hdp demokrat haber
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Danimarka  İncirlik'ten uçaklarını çekiyor
Danimarka İncirlik'ten uçaklarını çekiyor
Van-Erciş'te çatışma: 3 kişi yaşamını yitirdi
Van-Erciş'te çatışma: 3 kişi yaşamını yitirdi