Türkeş'in sözleri Ankara'yı karıştırdı: Bakanlar Kurulu'nda gergin anlar

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Bakanlar Kurulu'nda bazı bakanların Tuğrul Türkeş'e "Başbakan yardımcılarına ne oluyor?" diye laf attığını belirtti.

Türkeş'in sözleri Ankara'yı karıştırdı: Bakanlar Kurulu'nda  gergin anlar

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bazı bakanların söylemleri nedeniyle Başbakan yardımcıları Tuğrul Türkeş tepkili olduğunu yazdı.

Selvi "AK Parti'de başkanlık sistemi ve idam konusundaki çıkışlar, sadece idam ve başkanlık eleştirisi olarak görülmüyor. Bu tür çıkışlar önemseniyor. Başkanlık sistemi öncesinde partiyi karıştırmaya yönelik hareketler olarak değerlendiriliyor. Bir dönemin ünlü sloganı ile 'Hedef, başkanlığı engellemek; sen onu anladın' diyorlar" diye yazdı. Selvi'nin 'Hedef başkanlığı engellemek mi?' başlığıyla yayınlanan yazısının ilgili kısmı şöyle:

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in idam, referandum ve MHP Lideri Devlet Bahçeli hakkındaki açıklamaları siyaseti sarstı.

Türkeş'in röportajının yayınlandığı pazartesi günü Bakanlar Kurulu toplantısı vardı. Toplantıda Başbakan Binali Yıldırım bu konuyu açmamış. Ancak bazı bakanlar Tuğrul Bey'e, "Başbakan yardımcılarına ne oluyor?" diye laf atmış. Türkeş, "Benim görevim sigorta olmak, ben de sigorta oldum" karşılığını vermiş. Tuğrul Türkeş'le konuştum. "Uyarı görevimi yerine getirdim" dedi. "MHP'yi ve Sayın Bahçeli'yi tanıyan biri olarak uyarmasam benim açımdan vebali olurdu" diye konuştu. Tuğrul Türkeş'in açıklamaları MHP'de ise büyük rahatsızlığa yol açtı. MHP bu rahatsızlığını AK Parti'ye iletti. O nedenle Başbakan Binali Yıldırım'ın AK Parti grubundaki konuşmasına, "Ülkenin geleceği için, ülkenin menfaati için Sayın Bahçeli'nin bu olumlu ve yapıcı tutumundan dolayı teşekkür ediyorum" cümlesi koyuldu.

Abdulkadir Selvi'nin yazısının tamamını okumak için tıklayın

türkeş akp bakanlar kurulu anf anf haberleri dihaber
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Danimarka  İncirlik'ten uçaklarını çekiyor
Danimarka İncirlik'ten uçaklarını çekiyor
Van-Erciş'te çatışma: 3 kişi yaşamını yitirdi
Van-Erciş'te çatışma: 3 kişi yaşamını yitirdi