....

Erdoğan'a bir cevap da Zaharova'dan: Anlaşmanın üzerinde Ankara'nın imzası var

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, "İçerisinde, Suriye'de askeri çözümün olmadığı söylenen Uluslararası Suriye Destek Grubu anlaşmasının üzerinde Ankara'nın imzası var" dedi.

Erdoğan'a bir cevap da Zaharova'dan: Anlaşmanın üzerinde Ankara'nın imzası var

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, haftalık basın toplantısı düzenledi. Zaharova, Rusya'nın  sivillere yardım edilmesi için Halep'te pek çok 'insani mola' ilan ettiğini fakat muhalif grupların hava operasyonlarına ara verilen bu dönemleri yeniden gruplaşmak ve cephaneliklerini doldurmak için kullandığını belirtti.

Zaharova ayrıca Suriyelilere insani yardım ulaştırılmasının politikleştirildiğini çünkü yardımların çoğunun muhalif güçlerin kontrolündeki bölgelere gönderildiğini kaydetti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Suriye'ye (Devlet Başkanı Beşar) Esad'ın hükümdarlığına son vermek için girdik" sözlerini de değerlendiren Zaharova, "İçerisinde, Suriye'de askeri çözümün olmadığı söylenen Uluslararası Suriye Destek Grubu anlaşmasının üzerinde Ankara'nın imzası var" dedi.

'NOBEL'DEN ÇOK OSCAR'A UYGUNLAR'

Zaharova, Suriye'de faaliyet gösteren ve kendilerini 'sivil savunma grubu' olarak tanımlayan Beyaz Miğferler'i çektikleri 'mannequin challenge' videosu nedeniyle de eleştirdi. Beyaz Miğferler'in Nobel Barış Ödülü'ne aday olarak gösterilmiş olmasına gönderme yapan Zaharova, grubun çektikleri video nedeniyle Oscar Ödülleri için daha uygun olduklarını belirtti.(Sputnik)

zaharova rusya halep
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pentagon'dan Trump'a yanıt
Pentagon'dan Trump'a yanıt
Trump'tan Rusya yorumu: Etkili ve zekiler
Trump'tan Rusya yorumu: Etkili ve zekiler