Zarrab davası ertelendi

ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımları delmek için komplo düzenlemek suçlamasıyla New York'ta tutuklu bulunan iş adamı Reza Zarrab'ın yargılanma tarihi, avukatının isteği üzerine 23 Ocak'tan 16 Ekim 2017 tarihine ertelendi.

Zarrab davası ertelendi

 

Zarrab, Manhattan Federal Mahkemesi'nde bugün tekrar hakim karşısına çıktı. Duruşmada önce Zarrab'ı savunan avukatlık şirketlerinden Kirkland&Ellis'in hem Zarrab'ı hem de Zarrab'ın para transferinde kullandığı bankalardan Bank of America ve Deutsche Bank'ı da temsil ediyor olmasının sorun olup olmayacağı görüşüldü.Duruşmada aynı firmanın bu iki banka haricinde Zarrab'ın çalıştığı başka 6 bankayı da temsil ettiğinin anlaşılması üzerine bu konunun diğer bankalarla da görüşüldükten sonra değerlendirilmesine karar verildi.Mahkemede söz alan Zarrab'ın avukatlarından Benjamin Brafman, savcılığın dosyaya yeni unsurlar kattığını, İran yaptırımları listesinde olan Mahan Air şirketi ve Zarrab'ın kardeşi Muhammet Zarrab'ın da iddianameye eklendiğini söyledi.

Savcılığın Türkiye'ye de giderek bazı kişilerle de görüştüğünü, davanın boyutları ve kapsamının büyüdüğünü belirten Brafman, bu nedenle 23 Ocak 2017 olarak belirlenen jürili ilk duruşma tarihinin ertelenmesini istedi. Dosyaya giren yeni belgelerle ilgili savunma hazırlamak için daha fazla zamana ihtiyaçları olduğunu anlatan Brafman, gelecek yıl sonbahara kadar süre istedi.Hakim Richard Berman, Zarrab'ın da ek süre isteğini teyit etmesi üzerine savcıların muhalefetine rağmen ilk jürili duruşma tarihini 16 Ekim 2017'ye erteledi.

Söz konusu tarihte, esasa ilişkin jürilerin huzurunda ilk yargılama olacak ancak bu tarihe kadar prosedüre ilişkin konularda Zarrab yine hakim karşısına çıkacak.

CNN TURK 

anf amed amedtoday rıza zerrab dava ertelendı
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Danimarka  İncirlik'ten uçaklarını çekiyor
Danimarka İncirlik'ten uçaklarını çekiyor
Van-Erciş'te çatışma: 3 kişi yaşamını yitirdi
Van-Erciş'te çatışma: 3 kişi yaşamını yitirdi