....

Erdoğan'ın 'Esad' açıklamasına Salih Müslim'den yanıt

PYD Eş Başkanı Salih Müslim, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fırat Kalkanı harekatına ilişkin son açıklamalarının ‘Suriye’nin bölünmesine’ dair amacının değişmediğini gösterdiğini söyledi.

Erdoğan'ın 'Esad' açıklamasına Salih Müslim'den yanıt

PYD Eş Başkanı Salih Müslim, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suriye’de düzenlenen harekatla ilgili olarak dile getirdiği "Devlet terörü estiren zalim Esed'in hükümdarlığına son vermek için biz oraya girdik, başka bir şey için değil" ifadelerini Sputnik’e değerlendirdi.

Müslim, “2011 yılından beri söylediklerini tekrarlıyor” dedi.

Erdoğan’ın Suriye’deki çatışmanın başladığı 2011’den bu yana yaptığı açıklamaların farklılık göstermesinin ‘planlarının değişmediği’ anlamına geldiğini ifade eden PYD Eş Başkanı, “Erdoğan’ın müdahalesi IŞİD’in Suriye’yi bölmede başarısız olmasının ardından geldi, yani o Suriye’yi bölme planlalarına sadık kalıyor” ifadelerini kullandı.

Suriye’yle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelen açıklamaların ardından Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin gidişatına dair de konuşan Müslim, iki ülkenin normalleşmesinin Erdoğan yönetimi altında olası olmadığını dile getirdi.

 
salih müslim anf anf haberleri dihaber demokrat haber imc nerinaazad
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mavi Marmara davası  düşürülüyor
Mavi Marmara davası düşürülüyor
Rusya ABD'yi uyardı
Rusya ABD'yi uyardı