....

Hollande cumhurbaşkanlığına aday olmayacak

Fransa'nın cumhurbaşkanı François Hollande, yeniden seçilmek için aday olmayacağını duyurdu.

Hollande cumhurbaşkanlığına aday olmayacak

Hollande, Fransa tarihinde İkinci Dünya Savaşı'ndan beri kamuoyu yoklamalarında en az destek alan başkan olarak ortaya çıkıyor. Fransız lider böylece modern ülke tarihinde tekrar seçilmek için aday olmayan tek başkan oldu.

Hollande, sağın yükselişine imada bulunarak yeterli destek alamaması takdirinde cumhurbaşkanı adaylığının büyük bir tehlike olacağının farkında olduğunu belirtti.

Televizyondan yaptığı açıklamasında Hollande, "Görevimi yenilemek için tekrar aday olmayacağım. Önümüzdeki aylarda görevim sadece ülkemi yönetmek olacak" ifadelerini kullandı.

Sosyalist Parti'li lider, 2015 yılında mizah dergisi Charlie Hebdo'ya gerçekleştirilen saldırı ile Paris ve Nice'te meydana gelen saldırıları kastederek, "Görev sürem boyunca dünya, Avrupa ve Fransa çok ciddi tehlikelerle karşı karşıya kaldı. Bu zor durumlar karşısında ulusal bütünlüğümüzü korumaya çalıştım" dedi.

Nisan 2017'de düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sosyalist Parti'den kimin aday olacağı ise Ocak ayında yapılacak seçimlerde belli olacak. (BBC Türkçe)

 
fransa hollande
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mavi Marmara davası  düşürülüyor
Mavi Marmara davası düşürülüyor
Rusya ABD'yi uyardı
Rusya ABD'yi uyardı