Erciş'te Kadınlarla Buluşma Toplantıları Devam Ediyor

Erciş'te Erciş Belediyesi tarafından ilçedeki kadınların sorunlarını belirlemek ve taleplerini dinlemek amacıyla başlatılan “Kadınlarla Buluşma Toplantıları” yurttaşların yoğun ilgisiyle devam ediyor.

Erciş'te Kadınlarla Buluşma Toplantıları Devam Ediyor

 

Erciş Belediyesi tarafından yurttaşların sosyal, kültürel, ekonomik, çevre, alt ve üstü yapı konularında karşılaştıkları sorunları ve bu sorunların çözümüne yönelik çözüm önerilerini ve taleplerini değerlendirmek için toplantılar düzenliyor. Her hafta farklı bir mahallede düzenlenen toplantıların Yeşilova Mahallesinden sonraki durağı Salihiye Mahallesi oldu. Salihiye Mahallesi Dokuzevler sokakta gerçekleştirilen buluşmaya Erciş Belediyesi eş başkan vekili Güler Avcı , belediye kadın meclis üyeleri ve belediye kadın personeli ile çok sayıda mahalleli kadın katıldı. Kadınların özellikle su ve aydınlatma ile ilgili sorun ve taleplerini dillendirdiği toplantıda , eş başkan vekili ise belediyenin kadın eksenli ve diğer çalışmaları hakkında kadınlara bir takım aktarımda bulundu.

''Kadınlar bizim belediyeciliğimize ortaktır''

Burada konuşan belediye eş başkan vekili Güler Avcı, yurttaşların sorun ve talepleri için genelde insanların gelip ilgili birimlere başvurduğunu ve belediye olarak bunu ellerinden geldikçe karşılamaya çalıştıklarını belirterek kadınların söz konusu konularda belediye ile olan ilişkilerini güçlendirmek istediklerini söyledi. Avcı konuşmasının devamında '' Bizim belediyecilik anlayışımızda erkek neyse kadın da odur. Kadın hayatın her şeyinde olduğu gibi belediyeciliğe de ortaktır'' şeklinde konuştu.

Toplantı , kadınlara belediye çalışmalarına ilişkin yazılı materyallerin dağıtılmasıyla son buldu.

loading...
loading...
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diyarbakır B.Ş. Belediyesine kayyum mu atanıyor ?
Diyarbakır B.Ş. Belediyesine kayyum mu atanıyor ?
15 Temmuz resmi tatil ilan edildi
15 Temmuz resmi tatil ilan edildi