ABD'DEN PKK'YE FLASH ATEŞKES ÇAĞRISI !!!

ABD Savunma Bakanlığı’nın resmi sitesinde yayınlanan açıklamada Washington’un PKK’nin Türkiye Hükümeti’ne yönelik saldırılarına bir son vermesi, barış görüşmelerine geri dönülmesi ve sivil kayıplarının yaşanmamasını istediği dile getirildi.

ABD'DEN PKK'YE FLASH ATEŞKES ÇAĞRISI !!!

PKK ile ilgili ABD politikalarının son derece açık olduğu dile getirilen ABD açıklaması Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner tarafından yapıldı.  Toner, son altı aylık dönemde PKK ile Türk devleti arasında şiddetin yükseldiğini gözlemlediklerini belirtti.

PKK ile geçmişte gerçekleşen müzakere ve görüşme mekanizmasında sıkıntılar yaşandığını dile getiren Toner, PKK’ye Türk yetkilileri, polisi ve güvenlik güçlerine yönelik saldırıları durdurması ve şiddeti sonlandırarak, barışçıl müzakerelere olanak tanıyacak bir sürece geri dönülmesi çağrısında bulundu.

Toner, PKK ile Türkiye arasındaki sorunların sona erdirilmesine yönelik uluslararası girişimler konusunda açıklama yapmaktan kaçındı ve PKK’nin Türkiye’ye yönelik şiddet içeren saldırılarını durdurması gerektiğini yineledi.


Nerinaazad

ABD Mark Toner PKK anf polisi Nerinaazad
loading...
loading...
Sosyal Medya
Gazete Manşetleri
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Lice’de korucular köylüleri taradı: 2 yaralı
Lice’de korucular köylüleri taradı: 2 yaralı
Konserde yangın : 9 ölü
Konserde yangın : 9 ölü