Adalet Bakanından Flaş Öcalan Açıklaması

PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın durumuna ilişkin büyüyen kaygılar nedeniyle açıklama yapmak zorunda kalan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Orada herhangi bir güvenlik sıkıntısı olmadığı gibi, sağlık sıkıntısı da yok" iddiasında bulundu.

Adalet Bakanından Flaş Öcalan Açıklaması

 Bozdağ'ın bu açıklamasının kaygılarını dindiremediği Kürtler, Öcalan'ın durumuna dair güvenilir kaynaklardan bilgi almak istiyor.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CNN Türk'te katıldığı programda darbe girişimine ilişkin soruları yanıtladı. Öcalan'a yönelik gündeme gelen suikast girişimine dair de konuşan Bozdağ, Öcalan'ın durumuna ilişkin "Abdullah Öcalan'ın öldürülmesiyle iç karışıklılık yaratma iddiaları geldi. Hükümetimiz orada önlem aldı, şuanda orada bir sıkıntı yok. Herhangi bir güvenlik sıkıntısı olmadığı gibi, sağlık sıkıntısı da yok" dedi. 

Bozdağ, Öcalan'ın durumuna ilişkin kaygı ve endişelerini dile getirenleri de "provokasyon" yapmakla suçladı.

"Sosyal medya üzerinden provokasyon yapanlar da var. Halkımız provokasyona gelmesin" diyen Bozdağ ve hükümetten Öcalan'a dair bu zaman kadar gelen açıklamalar, Kürtleri tatmin olmuş değil. 

Daha önce pek çok Kürt çevre, bu açıklamaların kendileri için anlamsız olduğunu belirterek, "Bu açıklamaları yapanlar daha önce Cizîr'de insanlar bodrumlarda katledilirken, 'herhangi bir sıkıntı yok' açıklamasını yapanlardır" açıklaması yapmıştı.

KAYNAK:DİHA

ADALET BAKANI ABDULLAH ÖCALAN AÇIKLAMA DİHA DİHA HABER
loading...
loading...
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dersim'de açıklama, toplantı ve gösteriler yasak!
Dersim'de açıklama, toplantı ve gösteriler yasak!
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde 3 gözaltı daha
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde 3 gözaltı daha