Diyarbakır’daki bobalı saldırıya yayın yasağı geldi

Diyarbakır Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği’ne bombalı araç ile düzenlenen saldırıya dair yayın yasağı geldi.

Diyarbakır’daki bobalı saldırıya yayın yasağı geldi

AmedToday - Diyarbakır Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği’ne bombalı araç ile düzenlenen saldırıya dair  yayın yasağı geldi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, düzenlenen bombalı saldırıya dair başlatılan soruşturmanın sürdüğü aktarılı.

Başsavcılıkça soruşturma kapsamında nöbetçi sulh ceza hakimliğine yayın yasağı kararı verilmesi yönünde talepte bulunulduğu kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi.

“Diyarbakır 2. Sulh Ceza Hakimliği’nce 5187 sayılı Basın Kanunu’nun 3/2 maddesi gereğince olaya ilişkin yazılı ve görsel medya organlarında yapılan yayınlarda olaya iştirak etme şüphesi bulunan kişilerin bulundukları şehirlerin ve kullandıkları araçların bilgilerinin yayınlanarak olayın aydınlatılmasının, şüphelilerin yakalanmasının ve istihbarat bilgilerinin deşifre edilmesinin engellenmesi ve mevcut olayda kamu düzeninin bozulması riskinin meydana geldiği anlaşıldığı için savcılık talebi kabul edilerek yayın yasağı konulması talebinin kabulüne karar verildi.”

diyarbaır bombalı saldırı patlama trafik polisi
loading...
loading...
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'' Musul'da başarı ABD desteğine bağlı ''
'' Musul'da başarı ABD desteğine bağlı ''
Rusya: Suriye'de  Ankara'yla  istihbarat paylaşıyoruz
Rusya: Suriye'de Ankara'yla istihbarat paylaşıyoruz