"PKK 2000 gerilla ile Musul'u kurtarma Operasyonuna katılacak"

Kürdistan Bölgesi Hükümeti Rusya Temisilcisi Aso Talabani, Musul operasyonuna PKK’nin de 2000 kişiyle katılacağını açıkladı.

AmedToday - Rusya'da yayın yapam Interfaks haber ajansına konuşan Kürdistan Hükümeti Rusya Temisilcisi Aso Talabani, bütün Kürt Güçleri'nin katılımıyla Musul'u kurtarma operasyonun bir-iki ay içerisinde başlayacağını aktardı.

Aso Talabani PKK’nin Bağdat hükümetiyle vardığı anlaşma sonucu 2000 kişilik gerilla  gücüyle operasyona katılacağını ifade etti.

Aso Talabani'nin diğer açıklamaları 

‘‘Musul operasyonun bir-iki ay içinde başlar. Bağdat ve ABD arasındaki anlaşmaya göre, Peşmerge Güçleri ve Şii Haşdi Şabi milisleri de operasyonda yer alacak.’’


"Kürt Güçleri, Musul’u kurtarma operasyonuna katılmaya hazır’ diyen Talabani, Musul’un idaresinde Kürtlere ve Haşdi Şabi Güçleri'ne yer verilmeyeceğini öngördüğünü söyledi."

Aynı zamanda YNK Genel Sekereteri Celal Talabani’nin yeğeni olan Aso Talabani, "PKK’nin, Musul operasyonuna katılmak için Kerkük çevresinde 2000 gerillasıyla hazırlık yaptığını ve operasyona katılmak için Irak hükümeti ile bir anlaşmaya varabileceğini söyledi."

Aso talabani celal talabani ANF PKK gerilla musul kurtarma ırak zernews nerinaazad
loading...
loading...
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
YEREL HABERLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dersim'de açıklama, toplantı ve gösteriler yasak!
Dersim'de açıklama, toplantı ve gösteriler yasak!
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde 3 gözaltı daha
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde 3 gözaltı daha